i5 6200U laptop yavaşladı

erhann_23

Picopat
Daha fazla  
Selam, bilgisayarım daha geçen gün hızlıydı ve birden yavaşladı. Yavaşlamaya C diski etki ediyor diye biliyorum. C'nin içinde sadece Windows var, başka hiçbir şey yok. D diski 600 GB'den 100 GB yer var. PC'den anlarım, hızlandırırım bilgisayarı ama her şey yaptım. Şu an yavaşlayacak bir durum yok. Sizce neden kaynaklı?

Sistem:

GPU: Radeon R5 m330.
CPU: i5 6. nesil.
RAM: 16 GB.

Selam, bilgisayarım daha geçen gün hızlıydı ve birden yavaşladı. Yavaşlamaya C diski etki ediyor diye biliyorum. C'nin içinde sadece Windows var, başka hiçbir şey yok. D diski 600 GB'den 100 GB yer var. PC'den anlarım, hızlandırırım bilgisayarı ama her şey yaptım. Şu an yavaşlayacak bir durum yok. Sizce neden kaynaklı?

Sistem:

GPU: Radeon R5 m330.
CPU: i5 6. nesil.
RAM: 16 GB.

Format atabilirsiniz. Önbellek dosyaları vs birçok şey var. Ne kadar yer azalırsa o kadar performans düşer.(HDD için)

Görev Yöneticisi'nden HDD kullanımını kontrol edin. Disk %100'den düşmüyorsa temiz format vakti gelmiş olabilir. Onun haricinde işlemci kullanımı sürekli yüksek seyrediyorsa problem yüklediğiniz programlardan birisi olabilir. Malwarebytes indirip bir tarama yapmakta da fayda var. Korsan programlar bilgisayarı yavaşlatabiliyor.

Format atabilirsiniz. Önbellek dosyaları vs birçok şey var. Ne kadar yer azalırsa o kadar performans düşer.(HDD için)
Yer azalınca performans düşer mi? Ben D'ye kurup boşaltmaya çalışıyorum Windows dışında bişey yok C'de. Doldurayım mı yani?
Görev Yöneticisi'nden HDD kullanımını kontrol edin. Disk %100'den düşmüyorsa temiz format vakti gelmiş olabilir. Onun haricinde işlemci kullanımı sürekli yüksek seyrediyorsa problem yüklediğiniz programlardan birisi olabilir. Malwarebytes indirip bir tarama yapmakta da fayda var. Korsan programlar bilgisayarı yavaşlatabiliyor.
Malwarebytes yükledim unable to bişey error veriyor açamıyorum.
Disk %3 bazen 40'lara çıkıyor ve yeni format attım. (Ayarlardan sıfırladım).
HDD

Genelde düşmez. Diskin sağlığına bak. Sağlığı iyiyse arka planda çalışan uygulamaları vesaire kapatmayı dene.
Herşeyi kapattım hiçbişey yok arkada gereksiz.
Genelde düşmez.

Diskin sağlığına bak. Sağlığı iyiyse arka planda çalışan uygulamaları vesaire kapatmayı dene.

Steam falan D'de sadece ETS 2 yüklü C'ye atayim mi hepsini?

Yeni konular

Geri
Yukarı