i5 6200U sistem yavaşladı

FloOoKi

Decapat
Yer
Bartın/Merkez
Merhaba. Bilgisayarım son zamanlarda çok yavaşladı. Dün bir günclleme yaptı bilgisayar ondan kaynaklı mı bilmiyorum. Yapmamı tavsiye ettiğiniz bir şey var mı?

Sistem özellikleri.

İşlemci: i5-6200U
Ekran kartı: HD Graphics 520 / NVIDIA GeForce 940M.
RAM: 8 GB.
Depolama: 120 GB SSD.

Hocam daha çok oyunlarda drop yaşıyorum ama eskiden yaşamıyordum.
Eğer güncelleme ile driverlarınızdan birine güncelleme geldiyse bundan kaynaklanıyor olabilir. Ben kendimden örnek vereyim Valorant'ta FPS drop ve düşüklüğü yaşıyordum. Format atmayı denedim fps değerlerim 60'tan 80'lere kadar çıkmıştı. Bunun dışında bir sürü nedeni olabilir fps drop sorununun. Oyunlar her geçen gün güncelleme ile daha ağır hale geliyor. Donanımınız yeterli gelmemeye başlamış olabilir. Umarım yardımcı olabilmişimdir hocam.

Eğer güncelleme ile driverlarınızdan birine güncelleme geldiyse bundan kaynaklanıyor olabilir. Ben kendimden örnek vereyim Valorant'ta FPS drop ve düşüklüğü yaşıyordum. Format atmayı denedim fps değerlerim 60'tan 80'lere kadar çıkmıştı. Bunun dışında bir sürü nedeni olabilir fps drop sorununun. Oyunlar her geçen gün güncelleme ile daha ağır hale geliyor. Donanımınız yeterli gelmemeye başlamış olabilir. Umarım yardımcı olabilmişimdir hocam.
Sağolun hocam. Atabilirsem format atacağım.

Testleri yapıp sonuçları yolla. SSD tam modelini de belirt.

Yeni konular

Geri
Yukarı