i5-6200U ve 920MX düşük FPS değerleri

ByOs

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. CS:GO'da avaraj 90 FPS alıyorum ve sanki az. Çok daha kötü sistemlerde 120 FPS alıyorlar. Bir el atsanız. Laptopum: Lenovo Ideapad 310-15ISK.
  • Intel Core i5-6200U
  • GeForce 920MX
  • 2X 4 GB 2133MHz RAM
  • 1TB HDD
NVIDIA masaüstünden her şeyi en düşüğe aldım, GeForce uygulamasını düşük ayarlarda optimize ettim. Oyun ayarları en düşükte 1024x768 şeklinde. Hellian FPS CFG'sini denedim ama 100 FPS yukarısını görünce yüzüm gülüyor. 5 yıllık bilgisayar çok aktif kullandım ve 1 kere formatlandı sadece o da alındığı ay. Driverler güncel. Harddiskin yarısından fazlası dolu ve çoğunluğu film, video fotoğraf gibi şeylerle dolu. Bunun da bir etkisi var mıdır? SSD alıp PC'yi formatlayıp sadece Windows ve CS:GO'yu SSD'ye kursam faydalı olur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
920m olsa alırdınız ama mx modeli daha kırpılmış bir seri. Birde win10 güncel se FPS ler yerlere düşmüştür. 1909 güncellemesi win10 da birsürü sürücü sorunu çıkarmaya başladı. Günce üretici sürücülerini silip kendi sürücülerini kuruyor arka planda. Sanırım microsoft bu güncelleme ile Driver ve app leri artık kendi marketinden yüklenmesini istiyor.

Peki ne yaparak arttırabilirim?
920m olsa alırdınız ama mx modeli daha kırpılmış bir seri. Birde win10 güncel se FPS ler yerlere düşmüştür. 1909 güncellemesi win10 da birsürü sürücü sorunu çıkarmaya başladı. Günce üretici sürücülerini silip kendi sürücülerini kuruyor arka planda. Sanırım microsoft bu güncelleme ile Driver ve app leri artık kendi marketinden yüklenmesini istiyor.

kardeşim aynı durum dayımda yaşadı bizzat şahit oldum kendisi csgo da 1024x768 en düşük ayarlarda 80-90 alıyo win 10 ve 4 gb ram pc si win 7 ye çevirdi ve 120 gb ssd aldı oraya kurdu win ve csgo yu oyun şimdi çok daha hızlı ve daha fazla fps veriyo drop yemeden 110-130 alıyo :) yardım edebildiysem ne mutlu bana win 10 u win 7 ye çevirme videoları yt de mevcut ordan bakabilirsin

kardeşim aynı durum dayımda yaşadı bizzat şahit oldum kendisi csgo da 1024x768 en düşük ayarlarda 80-90 alıyo win 10 ve 4 gb ram pc si win 7 ye çevirdi ve 120 gb ssd aldı oraya kurdu win ve csgo yu oyun şimdi çok daha hızlı ve daha fazla fps veriyo drop yemeden 110-130 alıyo :) yardım edebildiysem ne mutlu bana win 10 u win 7 ye çevirme videoları yt de mevcut ordan bakabilirsin
Artık oyun camiasını bıraktım sadece ayda 1 LoL giriyorum ama ileride PC toplarsam aklımda, teşekkürler :)

Geri
Yukarı