i5 6400 Sistem darboğaz

Muyittin

Centipat
Oyunlarda 1050 Ti GPU %70 80 %100 kullanımlarda darboğaz sorunu var. CPU direkt %100'e vuruyor. Sebebi ne olabilir? Sistemde HDD kullanılıyor.

Battlefield 1 Online'ın bazı 64 kişilik haritalarında çoğu 4C/4T (bazı spesifik modeller dışında: i5-6600K-i5-7640X gibi) işlemci yetersiz kalıyor, Battlefield V kadar ağır yük bindirmiyor bu oyun, bunu bizzat deneyimleyerek gördüm. Onun haricinde Witcher serisinde ve Knight'da da herhangi bir problem olmaması gerekiyor. HDD kullanıyorsanız sağlık durumunu, varsa Kaspersky AntiMalware ile detaylı sistem taratması yapın, CPU kullanım oranı boşta bile %10 veya daha üstünde seyrediyorsa belki virüs bile olabilir sistemde. RAM'lerinizin boyutunu bilmiyorum fakat çift kanal kullanmanızı 2xA GB A1-B1| 2-4/1-3 slotlarında anakartınızın kitapçığındaki gibi konumlandırıldığından emin olun. AMD-Intel fark etmiyor, bu kritik parametrenin çoğu oyunda ekran kartının daha verimli beslenip performans artışına olumlu etkisi olabiliyor.

Son düzenleme:
Battlefield 1 Online'ın bazı 64 kişilik haritalarında çoğu 4C/4T (bazı spesifik modeller dışında: i5-6600K-i5-7640X gibi) işlemci yetmiyor, Battlefield V kadar ağır yük bindirmiyor bu oyun, bunu bizzat deneyimleyerek gördüm. Onun haricinde Witcher serisinde ve Knight'da da herhangi bir problem olmaması gerekiyor. HDD kullanıyorsanız sağlık durumunu, varsa Kaspersky antimalware ile detaylı sistem taratması yapın, CPU kullanım oranı boşta bile %10 veya daha üstünde seyrediyorsa belki virüs bile olabilir sistemde. RAM'lerinizin boyutunu bilmiyorum fakat çift kanal kullanmanızı 2xa GB A1-B1| 2-4/1-3 slotlarında anakartınızın kitapçığındaki gibi konumlandırıldığından emin olun. AMD-Intel fark etmiyor, bu kritik parametrenin çoğu oyunda ekran kartının daha verimli beslenip performans artışına olumlu etkisi olabiliyor.

Lisanslı Kaspersky ile taratma yapıldı. Boşta CPU kullanımı %10 üzerinde 20 ila 40 arası. RAM tek slot 8 GB 2133MHz.

Yeni konular

Geri
Yukarı