i5 6400 sisteme yükseltme önerisi

Marlesfo_16

Centipat
Daha fazla  
Selam, başlıktaki gibi bilgisayarımı yenilemek istiyorum. İlk öncelikle 06.2017 tarihinde alındı ve performansından mutlu değilim.

• i5 6400.
  • ASUS Dual RX 560 2 GB
  • ASUS H110M-C
  • 8 GB 2133 MHz HyperX
  • 500W Power Supply.
  • 120 GB SATA SSD.
  • 1 TB hard disk.

Ne yapmam gerektiği hakkında hiçbir fikrim yok. İşlemci mi yenilesem? Ekran kartı mı?
Bütçe = 3000-4500 civarı eğer işlemci alacaksam büyük ihtimalle anakartta değişecek. Benim fikrim ilk önce işlemci + anakart almak çünkü eğer sağlam bir ekran kartı alırsam işlemci cortlayabilir ama işlemci alırsam ekran kartıyla devam edebilirim. Sizin bana ekran kartı ve işlemci önerileriniz nelerdir? Teşekkürler :D

Son düzenleme:
İşlemci değiştirmeden ne taksan darboğaz yapacak. RX 560'ın az çok gideri var hala, bütçeni biraz aşıyor ama bu üçlü güzel tercih olacaktır.

İşlemci değiştirmeden ne taksan darboğaz yapacak. RX 560'ın az çok gideri var hala, bütçeni biraz aşıyor ama bu üçlü güzel tercih olacaktır.

İlk öncelikle teşekkür ederim yorumun için.Belki 11400 alamam ama 10400 bakıyodum bi aralar bide ben 2 erkan kullanıyorum F ibaresi olmasa daha iyi olur o yüzden mecburi i3 10100 bakıyorum :D
Senin attıklarından işlemciyi değiştirsek sadece okey bu üçlü 👍

Selam, başlıktaki gibi bilgisayarımı yenilemek istiyorum. İlk öncelikle 5 06.2017 tarihinde alındı ve performansından mutlu değilim.

• i5 6400.
  • ASUS Dual RX 560 2 GB
  • ASUS H110M-C
  • 8 GB 2133 MHz HyperX
  • 500W Power Supply.
  • 120 GB SATA SSD.
  • 1 TB hard disk.

Ne yapmam gerektiği hakkında hiçbir fikrim yok. İşlemci mi yenilesem? Ekran kartı mı?
Bütçe = 3000-4500 civarı eğer işlemci alacaksam büyük ihtimalle anakartta değişecek. Benim fikrim ilk önce işlemci + anakart almak çünkü eğer sağlam bir ekran kartı alırsam işlemci cortlayabilir ama işlemci alırsam ekran kartıyla devam edebilirim. Sizin bana ekran kartı ve işlemci önerileriniz nelerdir? Teşekkürler :D

Bence ilk olarak sizin SSD'yi yükseltmeniz daha iyi olacaktır :)

Geri
Yukarı