i5 6400 Sisteme Yükseltme Önerisi

ecosh

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar. Su an elimde bulunan Asus G11CD mağazadan alınma bir bilgisayar var ve içeriğini tam olarak bilmesem de sizlere biraz bilgi sağlaması açısından şunlar:
  • Asus LGA1151 Anakart
  • Intel i5 6400
  • Asus Nvidia Geforce GTX 950
Ve benim yapmak istediğim ise bu sistemin ekran kartını Asus Geforce GTX Dual GTX 1060 6 GB ile değiştirmek fakat PC'yi aldığım yerdeki kişiler güç kaynağının düşük olduğunu ve 500W'lık bır güç kaynağının idare edeciğini yazmışlar bende Corsair S650W 80PLUS eklemeye karar verdim. Fakat bunların uyumlu olup olmadığını bilmiyorum darboğaz sıkıntısı veya başka bir uyumsuzluk yaşar mıyım? Cevaplarsanız sevinirim şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Şu ikiliyi alırsan güzel olur, ayrıca ne kadar RAM'in var bilmiyorum ama 8GB var ise ekran kartı ve güç kaynağı yükseltmesi yaptıktan birkaç ay sonra bir tane daha 8GB RAM eklemen senin için iyi olacaktır.

GALAX GTX 1060 OC 6GB Bulk DVI HDMI DP GDDR5 Ekran Kartı 60NRH7DSL9OKB - Nanokatalog

Fsp Fsp600-60ahbc 600w Atx Power Supply 12 Cm Fan (aktif Pfc) - n11.com

FSP ve Galax markalı dünyanın en iyi parça üreticilerinden biridir. Hatta Galax markası şuan Türkiye'de MSI ve Asus gibi meşhur ve çok tercih edilen marka oldu. Ayrıca FSP, güç kaynağı olarak en baba markalardan biridir Seasonic, Cooler Master, Thermaltake gibi kalitelidir. (Bilgilendirme amaçlı yazdım.)

Şu ikiliyi alırsan güzel olur, ayrıca ne kadar RAM'in var bilmiyorum ama 8GB var ise ekran kartı ve güç kaynağı yükseltmesi yaptıktan birkaç ay sonra bir tane daha 8GB RAM eklemen senin için iyi olacaktır.

GALAX GTX 1060 OC 6GB Bulk DVI HDMI DP GDDR5 Ekran Kartı 60NRH7DSL9OKB - Nanokatalog

Fsp Fsp600-60ahbc 600w Atx Power Supply 12 Cm Fan (aktif Pfc) - n11.com

FSP ve Galax markalı dünyanın en iyi parça üreticilerinden biridir. Hatta Galax markası şuan Türkiye'de MSI ve Asus gibi meşhur ve çok tercih edilen marka oldu. Ayrıca FSP, güç kaynağı olarak en baba markalardan biridir Seasonic, Cooler Master, Thermaltake gibi kalitelidir. (Bilgilendirme amaçlı yazdım.)
hocam iyi demişsiniz fakat ben Fransa'da yaşıyorum ve o dediğiniz ekran kartı modeli yok malesef ama FSP bulunuyor eğer FSP öneriyor iseniz ve daha iyi diyorsanız FSP alayım Corsair yerine ve diğer markalardan iyiyse parası önemli değil 80€ ya kadar 550-800W arası bir güç kaynağı yeter ve tüm cevaplarınız için sağolun.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı