i5 6400 uygun ekran kartı önerisi

burakturhann

Hectopat
Daha fazla  
Yeni bir ekran kartı arayışı içindeyim. RX 470 bir ekran kartına sahiptim fakat arızalandı ve bende yeni bir kart istedim, ellerinde bulunmadıklarını söylediler. Farklı yerlere mailler telefonlar açmama rağmen bana bir tane kart bulup veremediler bu yüzden para iadesi almak zorunda kaldım. Şu anda elimde 1500 TL bulunmakta ve GTX 1060 6 GB ekran kartı fiyatının düşmesini bekliyorum. Ekran kartı fiyatlarının düşmesini beklerken de sistemime uygun bir ekran kartı tavsiyesi için birde sizlere danışmak istedim.

Sistemim:

Intel Core i5 6400
MSI H110M Pro-VD
Seagate 1 TB Barracuda 7200 RPM
Kingston HyperX Fury 8 GB DDR4 2133 MHZ
Zalman ZM500-LEII 500W

Şu anda sistemim bu şekilde ve bu sisteme GTX 1060 6 GB eklemek istiyorum. GTX 1060 yerine bana önerebileceğiniz farklı fikirler var mıdır ? GTX 1060 ile herhangi bir sıkıntı çeker miyim ? Bütün fikirlerinize açığım sadece ekran kartı için değil.

Son düzenleyen: Moderatör:
1500 tl bütçen var ise gtx 1060 3 gb'ın altında bir ekran kartı almanı tavsiye etmem 1050 ti ile 1060 3 gb arasında performans farkının olduğunu biliyorum.Ben 1060 6 gb kullanıyorum gayet memlunum. Rx serisi hakkında pek bir fikrim yok. Eğer 1060 3 gb alırsan ve paran artar ise sistemine 8 gb ram eklemeni tavsiye ederim

Elimde ikinci el ZOTAC GTX 1060 AMP! 6GB var. Eğer istersen 1450 TL'ye bırakabilirim.

Satılık - ZOTAC GTX 1060 6GB AMP! Edition
Teklifiniz için teşekkür ederim. Biraz daha ekran kartı piyasasının düzelmesini bekleme taraftarıyım. İkinci el ürünlere ve ZOTAC markaya pek sıcak bakmıyorum fakat piyasa eğer ki böyle gitmeye devam ederse sizin ile iletişime geçeceğim.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı