Çözüldü İ5 6400 ve GTX 1050 Tİ sistemde Forza Horizon 4 Açılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

biadsiz

Kilopat
Daha fazla  
RAM
Corsair ValueSelect 8GB 2133MHz
Ekran kartı
GTX1050 Ti
Anakart
H110M Pro VD
İşlemci
i5 6400
Merhabalar. Steam 'da 30 saate yakın oynamam olan format sonrası açılmıyor, sürücüler güncel. Oyunu silip, tekrardan indirmeyi denedim değişen olmadı. Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ediyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Dediklerinizden yola çıkarak. C++ Runtime 'ların hepsini sildim. Bu linkten indirip kurdum tüm sürümleri. Sonrasında denedim mi tam anımsayamıyorum sanırsam denedim ve çalışmadı. En son olarak Windows Store 'dan Forza Horizon 4 demo indirip, çalıştırdım. Steam 'da bulunan Forza Horizon 4 sonradan çalıştı. Desteğiniz için teşekkür ederim.
İşletim sistemi sizin oyun sizin saçmalığın bu kadarı. Bu arada belirteyim oyun çalışıyor gözüküyor hem Steam 'da hem görev yöneticisinde.

DirectX12 kurmuş olabilirsin onu directx11 ile değiştirmeyi dene (bence GTX 1050 Ti da daha iyi performans veriyor) ve C++ sürümlerini kontrol et.
Eğer kullanıyorsanız MSI Afterburner ve RivaTuner'ı kapatın onlar Forza 4'ün kararlı çalışmasını engelliyorlar.

DirectX12 'yi Windows kendi güncelleştirmeleri ile kurduğundan dolayı onu değiştirmeyi doğru bulmuyorum ama dediğiniz C++ sürümlerini kontrol ettim tekrardan yükledim, her hangi bir 3. parti yazılımıda açık değil. Ve sorun devam ediyor.

Windows Store'dan aldığınız bir oyun varsa onu indirmeyi deneyin (eğer yoksa Minecraft Launcher indirin bedava) Microsoft Windows Store üzerinden gerekli olan ekstra DirectX veya C++ güncellemerini o zaman otomatik olarak yapıyor.

Dediklerinizden yola çıkarak. C++ Runtime 'ların hepsini sildim. Bu linkten indirip kurdum tüm sürümleri. Sonrasında denedim mi tam anımsayamıyorum sanırsam denedim ve çalışmadı. En son olarak Windows Store 'dan Forza Horizon 4 demo indirip, çalıştırdım. Steam 'da bulunan Forza Horizon 4 sonradan çalıştı. Desteğiniz için teşekkür ederim.

Çözüm

Geri
Yukarı