i5 6400K sisteme RX 580 uygun mu?

Bütçe
1500
Merhaba arkadaşlar. Bilgisayarımı geliştirmek istiyorum geliştirmek içinde ekran kartına ihtiyacım olduğunu düşünüyorum. Yeni nesil oyunları iyi ve rahat oynatabilecek bir ekran kartı. Bunun için RX580 8 GB ekran kartını uygun gördüm ama başka önerisi olacak olan da varsa açığım.

Sistemim su şekilde.

Güç kaynağı: 300W.
RAM: 8 GB DDR3.
Anakart: ASUSTEK Computer Inc. H170M-E D3.
İşlemci: i5 6400K.
SSD: 250GB.
HD: 1TB.
i5 6400k böyle bir işlemci yok. Eğer i5 6400 ise işlemciniz RX580'de ufak darboğaz olabilir.

En güçlüsü 7700K.

Uzun vade gider mi, muamma. 6 ve 7. nesilin soket ömrü dolalı çok oldu. Yani sana şöyle anlatayım, bugünün i3'leri i7 7700 civarında.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Overclock ile gayet iyi performans veriyor günümüz için. Fakat sorun performans değil işlemciyi bulabilmek. 7700K uygun fiyata ikinci el aramaktansa sıfır 3300X almak çok daha kolay.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Overclock ile gayet iyi performans veriyor günümüz için. Fakat sorun performans değil işlemciyi bulabilmek. 7700K uygun fiyata ikinci el aramaktansa sıfır 3300X almak çok daha kolay.
mantıklı
RX5500 gibi bir ekran kartı benim kasama sığar mı su anda indirimler olduğu için ve kaçırmak istemediğim için sığarmı bilemedim buradan anlayabilecek olan varmı?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı