i5 6402p boşta 50 derece

peekaboom

Hectopat
Daha fazla  
İşlemcim i5 6402p modeli stock soğutucusuyla kullanıyorum.
Turbo Boost teknolojisini kullanmak istiyorum ama şu an Turbo Boost açıkken boşta işlemcim 50 derece.
Acaba işlemci adına bir riski var mıdır yoksa normal bir şekilde kullanabilir miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Turbo Boost teknolojisini kullanmak istiyorum ama şu an Turbo Boost açıkken boşta işlemcim 50 derece.
Acaba işlemci adına bir riski var mıdır yoksa normal bir şekilde kullanabilir miyim?

Yükteki sonuçları nedir boştayken sıçaklıklar çok önemli değil.

Benim işlemci R7 5800H ona rağmen 55 derece.

"CPU'ların her zaman maksimum frekansta çalışması gerekmez. Bazı programlar düzgün çalışabilmek için belleğe daha bağımlıdır, diğerleri ise CPU'yu daha yoğun kullanır. Intel® Turbo Boost Teknolojisi bu kullanım farkına karşı enerji tasarruflu bir çözümdür. Hafif iş yüklerini işlerken CPU'nun temel saat hızında çalışmasını sağlar, ardından ağır iş yükleri için daha yüksek bir saat hızına atlar."
Soğutma probleminizin Turbo Boost'un açık olmasından kaynaklandığını sanmıyorum. Termal macun yenilemeyi deneyin (kaliteli bir macun olursa daha iyi olur) O da işe yaramazsa stok soğutucusunu değiştirmeyi deneyin.

5800H ile karşılaştırmak çok mantıksız. Ben 10750H kullanıyorum boşta 30 derecelerde.
Boşta 30 derece olması imkansız. Bilgisayarı soğuk bir odada açtığınızdan 10 dakika içinde 30 derece anca.

Yeni konular

Geri
Yukarı