i5 6402P ekran kartı önerisi

AloneDark3456

Hectopat
İşlemci: Intel i5 6402P 2.80 GHz.
RAM: 8x8 2133MHz DDR4.
Anakart: ASUS H110M-D.

RTX serisinden veya herhangibir GTX serisi ekran kartı takma şansım var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı işlemciye sahiptim, GTX 1060'a bile darboğaz yapıyordu. RX 570 ile denemedim ama çok ufak bir darboğaz olabilir emin değilim. Benim tavsiyem RX 570 seviyesinde veya altında kart almanız.
@abidik gubidik arkadaş belirtmek amaçlı alıntılamış. Yazım yanlışı olmadığı için sıkıntı yok. :)

6500'ü bilmem ama ben 7500 ile 1060 6 GB'ı BF1 64 kişilik sunucularda bile %98-100 besleyebiliyorum. RX 570 belki daha sağlıklı olur bu işlemci için.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
kendi videom. i5 6402P ile işkence çekiyordum. R5 2600'e geçtim dünya varmış diyorum. :)

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
kendi videom. i5 6402P ile işkence çekiyordum. R5 2600'e geçtim dünya varmış diyorum. :)

O videoda GPU kullanımının aniden düşüp yükselmesi bana normal gelmedi, özellikle de harita ve dokuların geç renderlanması çok tuhaf. Sanki 1060'ı i3 6100'le çalıştırmışsınız gibi bir tablo çıkmış ortaya, ama neyse geçmiş günler geride kaldı, R5 2600'e geçmekle iyi yapmışsınız, keyifli oyunlar. Ben de sistem değişikliği yapacağım zaman uzun vadede götürmesi için minimum R7 3700X'ten aşağısını düşünmüyorum açıkçası, özellikle de oyun devri çoklu çekirdeğe optimizeli hale gelmeye başlamışken.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı