i5 6402p, GTX 1070'e darboğaz yapar mı?

Çözüm
Multiplayer oyunlarda yapar. Normal oyunlarda da bir miktar olacaktır ama çok büyük bir sorun olacağını düşünmüyorum. Sorunsuz kullanmak istiyorsanız, 2K çözünürlükte kullanabilirsiniz.
Multiplayer oyunlarda yapar. Normal oyunlarda da bir miktar olacaktır ama çok büyük bir sorun olacağını düşünmüyorum. Sorunsuz kullanmak istiyorsanız, 2K çözünürlükte kullanabilirsiniz.

Çözüm
Öncelikle çok teşekkür ediyorum bir peki monitörüm 2k destekliyor genelde öyle oynamaya çalışırım ki oynadığım oyunlar Reinbow six siege BF1 BF4 Warframe gibi oyunlar. Şimdi kafama takılan günde 4-5 saat hafta sonları günde 7-8 saat oyun oynasam işlemci me ya da ekran kartıma zararı olur mu normalde olmaz ama filtrelemeyi vs açıp ekran kartına darboğaz yapmasın diye extra yük bindirmekten bahsediyoruz. Konuyu fazla uzattım sanırım affola ekran kartım yandı zarar ettim bida etmek istemiyorum.

Uzun kullanım karta zarar vermez. Yeter ki serin kullanın. Uzun kullanımda sıcaklık giderek artıyor o zaman sıkıntı olmaya başlayabilir. 80 dereceye kadar endişelenmeye gerek yok.

Kartınızın yanmasının bir çok nedeni olabilir. Siz dikkatli kullanırsanız zaten herhangi bir sorun çıkarsa garanti yardımcı olacaktır.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı