i5 6402P sistemde Windows 11 desteklenmiyor hatası nedir?

Ogigogo

Kilopat
Makaleler
2
İşlemcimin Windows 11 gereksinimlerini karşılamamasından kaynaklı Windows 11 yükleyemiyorum.
Aşağıdaki yüklediğim ekran görüntüsünde "Şu anda sistem Windows 11 sistem gereksinimlerini karşılamıyor" diyor. Aklıma takılan şey "şu anda" demesi. Ben yani buradan, bu işlemci ile ilerideki bir gelecekte Windows 11 güncellemesini yapabilirim diye mi anlamalıyım?

1669828317334.png

İşlemcimin Windows 11 gereksinimlerini karşılamamasından kaynaklı Windows 11 yükleyemiyorum.
Aşağıdaki yüklediğim ekran görüntüsünde "şu anda sistem Windows 11 sistem gereksinimlerini karşılamıyor" diyor. Aklıma takılan şey "şu anda" demesi. Ben yani buradan, bu işlemci ile ilerideki bir gelecekte Windows 11 güncellemesini yapabilirim diye mi anlamalıyım?

Eki Görüntüle 1589184

Hayır Windows 11'i destekleyen bir işlemci alana kadar o desteklememe şeyi gitmez. İşlemci desteklemiyor ama çok da önemli değil bypass ile kursanız bile sıkıntı yaşayacağınızı sanmam sonuçta sistem destekliyor sadece işlemci desteklemiyor.

Şu anda işlemcin Windows 11 desteklemiyor ama ileriki güncellemelerde windows 11 bir ihtimal daha düşük işlemciler için de yüklenebilir olacak. Zaten pek bi havası yok şimdilik beklemeni tavsiye ederim.

İşlemciniz desteklemiyor. İlla ki bir şekilde kurarsınız ama verimli şekilde kullanamazsınız.

Valorant oynuyorsanız yükseltme yapmanızı önermem. Windows 11 kendi koştuğu şartlarda 8.nesil üstünü desteklediği için böyle şaçmalıklara maruz kalınabiliyor.

Aşağıdaki yüklediğim ekran görüntüsünde "Şu anda sistem Windows 11 sistem gereksinimlerini karşılamıyor" diyor. Aklıma takılan şey "şu anda" demesi. Ben yani buradan, bu işlemci ile ilerideki bir gelecekte Windows 11 güncellemesini yapabilirim diye mi anlamalıyım?

Eki Görüntüle 1589184
Temiz kurulum işlemci gereksinimini kaldırıyor.

Valorant oynuyorsanız yükseltme yapmanızı önermem. Windows 11 kendi koştuğu şartlarda 8.nesil üstünü desteklediği için böyle şaçmalıklara maruz kalınabiliyor.
Valorant TPM 2.0 istiyor işlemci ile ilgili değil. Temiz kurulum işlemci gereksinimini geçersiz kılıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı