Windows 11 desteklenmiyor hatası

AhmetTR01

Centipat
Daha fazla  
Herkese merhaba. Windows 11'e geçmek istiyorum ama maalesef işlemciniz desteklenmiyor hatası alıyorum. İnternette minimum işlemci 1GHz ve 2 çekirdekli olması gerektiğini söylüyor. Benim işlemcim ise 3.10GHz'ye kadar çıkan ve 2 çekirdeği olan bir işlemci. Bunun sebebi nedir?

Ekran görüntüsü 2023-05-03 135010.png

Herkese merhaba. Windows 11'e geçmek istiyorum ama maalesef işlemciniz desteklenmiyor hatası alıyorum. İnternette minimum işlemci 1GHz ve 2 çekirdekli olması gerektiğini söylüyor. Benim işlemcim ise 3.10GHz'ye kadar çıkan ve 2 çekirdeği olan bir işlemci. Bunun sebebi nedir?

Eki Görüntüle 1764578

İlla geçeceğim diyorsanız bu video kesin çözüm.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Benim 2200G de desteklemiyor ama kurdum sorunsuz çalışıyor. Betadan beri kullanıyorum hiç hata almadım, bug görmedim.

Eki Görüntüle 1764578
Rufus'un kendi Bypass aracılığıyla kurulabilir ama bu sistem için maksimum Windows 10 öneriyorum çünkü CPU'nuz ne E core CPU ne de P Core CPU değil.

İlla kuracaksınız da Bypass yöntemiyle kurun çünkü normalde işlemciniz Windows 11'in minimum sistem gereksinimini karşılamıyor ve diğer geri kalan TPM 2.0 gibi özellikler sisteminizde bulunmuyor.

E-core yada P-Core'luk bir durum yok. W11 Sadefce 8.Nesil işlemciler sonrasını destekler. Ben 8700K kullanıyorum, W11 kurmadan sistem gereksinimlerini karşılıyordu kurdum. Anakartım da TPM 2.0 var olduğu için bugüne kadar sorunsuz kullandım. Eski nesil işlemcilere kurmayın bence.

Geri
Yukarı