i5 6402p ve GTX 1050 Ti sistem Fortnite düşük GPU kullanımı problemi

Mert soydal

Centipat
  • 8 GB 1600MHZ RAM
  • MSİ GTX 1050Tİ GAMİNG
  • İ5 6402P 2.8GHz İŞLEMCİ
  • H110M-VD ANAKART

Bu donanım ile Fortnite oyununda daima CPU kullanımı %95 - %100, GPU kullanımı ise %40'ı geçmiyor
Ben işlemcim ve ekran kartımın denk değerde olduğunu düşünüyorum neden böyle oluyor? Yardımcı olursanız sevinirim arkadaşlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Oyunu hangi ayarlarda oynadığınız ve kaç FPS aldığınıza bağlı bir durum. Ayrıca sistemde işlemcinizi meşgul eden uygulama da olabilir, isterseniz bir kontrol edin.
arkada kulaklığın sürücüsü mouse un sürücüsü falan filan var işlemciyi sömüren bir şey olduğunu zannetmiyorum sitede virüs vesaire gibi şeyler duydum sence bendede olabilir mi? he oyunuda low ayarlarda veya ultra ayarlarda farketmiyor yine işlemci kullanımı %100
Darboğaz oluyor demek bu, mümkün olan en yüksek grafik ve çözünürlükte oynayın ama işlemci değişimi gerekebilir.
darboğaz olmaması gerekiyor ikiside denk donanımlar diye biliyorum işlemci 2016 da çıkmış 1400tl civarı ekran kartınıda biliyosundur zaten oyunuda ultrada oynamak istemiyorum çünkü profosyonel bir şekilde oynuyorum ve maksimum performans, akıcılık için oynuyorum farklı bir öneriniz var mı? acaba

arkada kulaklığın sürücüsü mouse un sürücüsü falan filan var işlemciyi sömüren bir şey olduğunu zannetmiyorum sitede virüs vesaire gibi şeyler duydum sence bendede olabilir mi? he oyunuda low ayarlarda veya ultra ayarlarda farketmiyor yine işlemci kullanımı %100
işlemcin darboğaz etmiş olabilirsin. arkada çalışan uygulama varmı ?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı