i5 650, HD 6350 sıcaklıkları nasıl düşürürüm?

Heronn

Hectopat
En iyi cevaplar
0
Merhaba kardeşimin masaüstü bilgisayarına yeni ekran kartı alacağım 100-150liralık nVidia tercihim ve şu sıcaklıkları nasıl düşürebilirim?

Dosya Ekleri

Son düzenleyen: Moderatör:

Osman Uçan

Hectopat
En iyi cevaplar
0
Eğer garantin hala geçerli ise gönder değilse Chipset sıcak olabilir eğer yan panelinin üstünde delik varsa orayı kullanmalısın ve elindeki ekran kartının üst modeli Xfx Hd6570 Gddr3 1Gb/2.8Gb 128Bit Amd Radeon Dx11 Ekran Kartı - Vatan Bilgisayar var bu ekran kartından çok daha fazla bir performans alman biraz zor fakat performans artışını hissetmen münkün.

Eğer Nvidia tarafına bakarsan Msi Gt630 Ddr3 2Gb 128Bit Nvidia Geforce Dx 11 Ekran Kartı - Vatan Bilgisayar bu fakat bundan yüksek oyun performansı alamazsın eğer tatmin edici bir performans istiyorsan gtx 750 ve üstüne bak derim eğer bütçeni yükseltebilirsen bu modeli tercih etmelisin Msi Gtx750 Twin Frozr Gaming Gddr5 1Gb 128Bit Nvidia Geforce Dx11.2 Ekran Kartı - Vatan Bilgisayar.

Bence yapman gereken Fm2+ bir anakart alarak bir APU kullanmak.

O

Oğulcan Erişti

Ziyaretçi
Hocam 128 derece nedir? Yanmadan cikartin anakarti sistemden. En yakin servise yollayin, chipset sogutucularinda problem var.

KS
Heronn

Heronn

Hectopat
En iyi cevaplar
0
Bilgisayar 6 yıllık ne garanti ne başka bir şey kaldı. Bilgisayarcıya götürsem ne kadara patlar?

Cok ısınıyor masaüstü benim. Laptop bile boştayken 40 derece.

O

Oğulcan Erişti

Ziyaretçi
Hocam, anakartta problem var ya da degerler yanlis. Bir de SpeedFan programini indirir misiniz? Oradan bakalim sicakliklara.

KS
Heronn

Heronn

Hectopat
En iyi cevaplar
0
Sıcaklıklar 3-4 aydır aynı. Bilgisayar çalışırken garip sesler geliyor. Fan sesinin yanında.

3 fan durmuş sanırım.

Dosya Ekleri

O

Oğulcan Erişti

Ziyaretçi
İslemci sicakligi normal, anakart alev alev. Fanlarin dogru, iki tane varsa hepsi calisir durumda.

KS
Heronn

Heronn

Hectopat
En iyi cevaplar
0
Hiç bilmiyorum. Anakart değişmesimi lazım. Speedfan kurcalarken alt alta 5fan seçili gösteriyordu.

Bilgisayar casper ondan pek saşırmıyorum. Ekran kartım yanmıştı. Kesin bu soğutma yetersizliğinden. Yerine dandik bir ekran kartı takmışlardı.

O

Oğulcan Erişti

Ziyaretçi
Casper ise bu bilgisayara upgrade yapmaya pek gerek yok gibi.

KS
Heronn

Heronn

Hectopat
En iyi cevaplar
0
Para yok ki bu yaz kendi pc'mi yeneleyeceğim. 2.el masaüstümü alsam.
6yıl önce babam almıstı. Ben olsam hayatta casper almazdım.

Yukarı