i5 650 için ekran kartı önerisi

Bütçe
5000

jbliayfon

Centipat
Daha fazla  
Eski dostumu kısıtlı bütçeyle diriltmek istiyorum. PC özelliklerini aşağıda belirteceğim. Darboğaz yapmayacak ekran kartı ve uyumlu Power Supply önerir misiniz?

Casper Nirvana.

i5 650 3.2GHz
8 GB DDR3 RAM 1333MHz.
Pegatron anakart.
Kingston SSD.

(Şu an NVIDIA 9800GT var üstünde ve standart 300W Power var.)

Kıymetli önerilerinizi bekliyorum. Bütçem güç kaynağı ve ekran kartı için 4-5 bin lira civarı.

Son düzenleme:
Eski dostumu kısıtlı bütçeyle diriltmek istiyorum. PC özelliklerini aşağıda belirteceğim. Darboğaz yapmayacak ekran kartı ve uyumlu Power Supply önerir misiniz?

Casper Nirvana.

i5 650 3.2GHz
8 GB DDR3 RAM 1333MHz.
Pegatron anakart.
Kingston SSD.

(Şu an NVIDIA 9800GT var üstünde ve standart 300W Power var.)

Kıymetli önerilerinizi bekliyorum. Bütçem güç kaynağı ve ekran kartı için 4-5 bin lira civarı.
O sistemi komple sat bence. APU sistem topla.

Dün o topa girdim aldım APU sistem az kaldı elimde patlıyordu. İade ettim.

Ne yaşadınız ki?

Hocam direk tüm sistemi satıp 6K gibi bir para ile RX 580 sistem alabilirsiniz 2.el

Ekran kartlı sistem alınabilirken APU almaya değmez bu bütçede.

Aslında 5600G toplanıp OC ile 1050 ayarında kullanılabilir. İleride önü açık olur.

Hocam direk tüm sistemi satıp 6K gibi bir para ile RX 580 sistem alabilirsiniz 2.el

Ekran kartlı sistem alınabilirken APU almaya değmez bu bütçede.

5 bine evet APU sistem alınıyor ama bir laf var ya ucuz etin yahnisi diye. Kağıt üstünde mükemmel özellikleri olan arkadaşımdan aldığım APU sistemi iade etmek zorunda kaldım.

Aslında 5600G toplanıp OC ile 1050 ayarında kullanılabilir. İleride önü açık olur.
1050 güçünde bir bilgisayar almaya değmez hocam, aynı fiyata RX 580 veya GTX 1060 6GB sistem çok rahatlıkla bulunabilir.

5 bine evet APU sistem alınıyor ama bir laf var ya ucuz etin yahnisi diye. Kağıt üstünde mükemmel özellikleri olan arkadaşımdan aldığım APU sistemi iade etmek zorunda kaldım.
Benim dediğim gibi sarı 2.el sitesinden güzel bir bilgisayar alın hocam, isterseniz yardımda edebilirim.

Ne yaşadınız ki?

Sistemi kasası yoktu bir tek gittim buldum aldım getirdim. Power Supply sıfırdı kutusundan açtım. Oyun oynadım 2 el dedim bir de YouTube gireyim. İmkan mı var? Ekranın yarısı gidip geliyor. Twitter Twitch hepsinde video oynadığı an ekran gidiyor. 2 monitör değiştim yine düzelmedi. 4 kez format attım. Sonunda içime sinmedi ve iade ettim.

1050 güçünde bir bilgisayar almaya değmez hocam, aynı fiyata RX 580 veya GTX 1060 6 GB sistem çok rahatlıkla bulunabilir.

Benim dediğim gibi sarı 2.el sitesinden güzel bir bilgisayar alın hocam, isterseniz yardımda edebilirim.

İlginize teşekkür ederim ama önceliğim minimum bütçe ile yukarıdaki sisteme ekran kartı ve PSU eklemek. Örneğin 1060 ya da RX580 alınabilir mi?

1050 güçünde bir bilgisayar almaya değmez hocam, aynı fiyata RX 580 veya GTX 1060 6 GB sistem çok rahatlıkla bulunabilir.

Bir de şu açıdan bakalım; RX580 sistemde muhtemelen R5 1600 veya 2600 olur ve ileride yükselteyim desen seçenekler 5600G'ye göre daha az olur. Ama arkadaş APU istemiyor galiba, zorlamaya gerek yok.

Örneğin 1060 ya da RX580 alınabilir mi?

O işlemci o kartları besleyemez. i5 3470 bile RX580'i tam anlamı ile besleyemiyor.

Bir de şu açıdan bakalım; RX580 sistemde muhtemelen R5 1600 veya 2600 olur ve ileride yükselteyim desen seçenekler 5600G'ye göre daha az olur. Ama arkadaş APU istemiyor galiba, zorlamaya gerek yok.

O işlemci o kartları besleyemez. i5 3470 bile RX580'i tam anlamı ile besleyemiyor.
Bende onu diyorum hocam, arkadaş istemiyor.

Geri
Yukarı