i5-650 Sistem aniden donuyor

Gokberk_DRY

Hectopat
Makaleler
9
Yer
Antalya
Ani donma yaşıyorum nasıl diyeyim mavi ekran falan vermiyor, donuyor ve yanıt vermiyor. Normalde yeniden başlatma tuşuna bastığımda anında kapanır açılırdı ama bu sefer hem 6 saniye sonra kapanıyor hem 6 saniye geç açılıyor. Bazen ise bilgisayar ani FPS düşmeleri yaşıyorum hem oyunda hem de her yerde.
@Recep Baltaş yapsan sen yaparsın yardımcı olur musun?

Son düzenleyen: Moderatör:
Buyurun.

TEST 1.png
TEST 2.jpg

Sabit diskinde de sorun yok. Bu durumda başka bir bileşende sorun olabilir. Bu da PSU ya da anakart olabilir. Anakartın nedir? Üstünde hiç şişmiş kondansatör var mı, kontrol eder misin?

Anakarta iyice baktım şişmiş veya patlamış kondansatör bulamadım, Anakart marka: P55/H55.

Değeler.

Sorun ne bulabildiniz mi?

Sorunu bulabildiniz mi?

Dosya Ekleri

• PSU değer 1.png
    PSU değer 1.png
    91,2 KB · Görüntüleme: 37
  • PSU değer 2.png
    PSU değer 2.png
    76,5 KB · Görüntüleme: 34
R9 M360 mobil bir GPU. Onun masaüstünde olmaması gerek. Ekran kartınızda sorun olma ihtimali var. Başka bir kartla deneme imkanınız var mı?

Orada öyle gözüküyor ekran kartım R7 250 ve PC'ye format atıp yeni işlemci aldım, şu an sorun yaşamıyorum.

R9 M360 mobil bir GPU. Onun masaüstünde olmaması gerek. Ekran kartınızda sorun olma ihtimali var. Başka bir kartla deneme imkanınız var mı?

Sorunum hala devam etmektedir hala aniden donuyor, bilgisayarı formatlamıştım zaten yeni işlemci almıştım hard diskte sorun yok zaten, son olarak 3 tane seçenek kalıyor: Anakart, PSU, RAM kalıyor.

Sorunu bulabildiniz mi?

PSU modeli neydi?

Recep Abi ben artık işlemci ve SSD aldım, ama ara sıra yine devam ediyor. PSU modelini hatırlamıyorum ama platoon 400W bir PSU. (düzeltme, ekran kartım R7 250 ama içindeki chipset R9 M360)

Eklemeyi unutmuşum, geçen PC donduğu zaman klavye ve mouse ışıkları falan da gitmişti ama kasada olan disk ışığı hiç sönmeden yanıyordu.

Yeni konular

Geri
Yukarı