i5 650 Sistem RAM Takviyesi Sonrası Siyah Ekran Sorunu

milex kaplan

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, 4GB DDR3 RAM kullanıyorum. Bir 4 GB RAM daha takıyorum, ekran siyah oluyor ve PC açılmıyor. Anakart adını bilmiyorum ama chipset olarak Intel HM55 yazıyor, bir tek bunu biliyorum. Bir sürü program ile baktım bilinmiyor yazıyor, bana acil yardımcı olur musunuz? Oyunlarda çok fazla kasma oluyor.

İşlemci: Intel(R) Core(TM) i5 CPU 650 @ 3.20GHz

20180205_172042.jpg
Screenshot_1.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Desteklenen Bellek Türleri'nde DDR3-1333 yazıyor, mevcut ramınız 1600MHz

Maksimum DDR3 1333MHz değerlerinde bir RAM alman yeterlidir, bilgisayarının 8GB RAM'ı geçmemesine dikkat et. Örneğin. Ve kasayı aç bak RAM slotları 4 adet ise DIM2-DIM4 şeklinde tak. Yani soldan sağa 2. ve 4. slotlara.

Son düzenleme:
Maksimum DDR3 1333MHz değerlerinde bir RAM alman yeterlidir, bilgisayarının 8GB RAM'ı geçmemesine dikkat et. Örneğin. Ve kasayı aç bak RAM slotları 4 adet ise DIM2-DIM4 şeklinde tak. Yani soldan sağa 2. ve 4. slotlara.
Şuan ki RAM 1600 Mhz 1333 Mhz ram almam sıkıntı yaratmazmı. Bu arada ANA KART üzerinde 2adet ram slotu var ben daha önce bilgisayarcıya götürdüm bir RAM taktı sanırım o RAM Mhz farklıydı ekran siyah oldu bir daha denemedi şimdi ben alsam taksam düzelirmi?
Kasayı söktüm baktım az önce baştaki RAM slotu çalışmıyor RAM'i takıyorum ekran tepki vermiyor 2.cni slota takıyorum açılıyor ben tek 8gb 1333 Mhz ram alsam taksam çalışırmı peki. Örnek
Kasayı söktüm baktım az önce baştaki RAM slotu çalışmıyor RAM'i takıyorum ekran tepki vermiyor 2.cni slota takıyorum açılıyor ben tek 8gb 1333 Mhz ram Örnek. Bu ram nasıl peki
Yardımcı olabilecek kimse yokmu yaa?

Son düzenleme:
Mevcut ramınız 1600 derken fotoğraftakinden bahsetmiştim, o attığınız ramı alıp rahatlıkla takabilirsiniz. Anakartların desteklediği sınır MHz'den yükseğini takamazsınız, altını takabilirsiniz.

Mevcut ramınız 1600 derken fotoğraftakinden bahsetmiştim, o attığınız ramı alıp rahatlıkla takabilirsiniz. Anakartların desteklediği sınır MHz'den yükseğini takamazsınız, altını takabilirsiniz.
Ben ana kartın destek ekibine mail attım tek slota 8gb ram takabilmek için işlemcinin i7 olması gerekiyormuş bu arada benim ana kart 1333mhz kadar destekliyor ama nasıl bir işse şuan kullandığım ram ise 1600mhz. Adam 4gb+4gb takmanız gerekiyor dedi. Sence ne yapmalıyım?

Hmm, bir bilgisayarcıya gidip RAM slotunda sıkıntı var mı yok mu kontrol ettirmeniz para açısından daha iyi olabilir. Ve cmdyi açıp oraya " wmic memorychip get speed " yazıp ordaki değerleri yazabilir misin?

Hmm, bir bilgisayarcıya gidip RAM slotunda sıkıntı var mı yok mu kontrol ettirmeniz para açısından daha iyi olabilir. Ve cmdyi açıp oraya " wmic memorychip get speed " yazıp ordaki değerleri yazabilir misin?
Hocam yazıyorum ancak bir şey yazmıyor ama şöyle birşey oldu az önce bilgisayarı açmak istedim bastım kasa çalıştı ama ekran gelmedi bende ram'i çıkarıp diğer çalışmayan slota taktım çalıştı pc açıldı sonra tekrar eski slota taktım ordada çalıştı ben yine çalışmayan slota taktım rami şuanda sorunsuz bir şekilde çalışıyor ben şuan bu ramin aynısından alıp taksam çalışırmı acaba param boşa gitsin istemiyorum elimden çıkaramam çünkü.

RAM slotlarında sıkıntı var demek o, ama şuanda sıkıntısız çalışıyorsa takabilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı