i5 650 sistem X3470'e upgrade edilmeli mi?

Makaleler
9
Yer
Gaziantep
Daha fazla  
2010 yılında aldığım eski bilgisayarımı biraz güncellemek istiyorum. İşe PSU ile başladım ve evde boşta duran Hadron 650W PSU'yu taktım. Evet kalitesiz ama önceki 9 yıllık Casper 300W PSU'dan çok daha iyidir. Şimdi sırada RAM ve İşlemci var. 2+2 RAM takılı şuan. onları çıkarıp 4+4 toplam 8GB 1600MHZ RAM yapacağım. İşlemci olarak da X3470 düşünüyorum. Şuanki soğutucumla İ5 650 40-45 dereceyi geçmiyor soğutucum gayet iyi. X3470'e de OC yapmayacağım için şimdiki soğutucumu kullanacağım. Bilgisayarda GT 420 2GB ekran kartı var. PC günlük kullanılacağı için dahili GPU'yu kullansam bile yeter. İlerde belki bir 750 Tİ alıp oyun bile oynayabilirim. PC'yi zaten kullanıyorum ama daha işe yarar ve aktif bir hale getirmeyi istiyorum. RAM ve işlemci toplam 250TL tutuyor. İlerdeki ekran kartını da sayarsanız toplam 600TL para harcayıp güzel bir sistem ortaya koyacağım. Mantıklı bir hareket mi ediyorum yoksa boş işlerle mi uğraşıyorum bilemedim. Bu yüzden sizlerin de görüşünü almak istedim. Şimdiden teşekkür ederim.

Daha yeni sipariş edebildim. 4+4 1333MHZ ve X3470 işlemci toplam 280 tutuyordu. Kuponla 250'e denk geldi. Elimdeki 2+2 RAM'i de 100TL'den okuttum bana işlemci ve RAM 150TL'ye gelmiş oldu. Her birinize ayrı ayrı teşekkür ederim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı