i5 650 sistemde yavaşlık

_RastgeleAdam

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Benim bir PC var ve i5 650 ile GT 730. Çok şanssızım.. İşlemci alamıyorum, ekran kartı alamıyorum, PC durduk yere Defender yüklediğimden beri kasıyor. Geri dönüşüm noktasından geri almama rağmen de düzelmedi. Ben neden bu kadar şanssızım?

Turbox vakası gibi geldi.

Evet.
Reis ben ekran kartsız ve 4 GB RAM'li bilgisayarla 7 yıl idare ettim 4. nesil G3240 işlemcili ama sabrettim çok şükür yeni bir sistem toplayabildim.

Sence bir gün benim de iyi bir PC im olur mu?
RAM'iniz kaç GB bilmiyorum ama en azından 4 GB olduğunu tahmin ediyorum. Sisteminiz kötü değil fakat bir SSD'ye ihtiyacı var gibi.

8 GB.

Maaaşımız 2500 ve babam sadece hafta sonu geliyor biriktiremiyorum.

Ben şöyle bir şey yaptım evdeki kullanmadığım tüm bilgisayar parçalarını sattım uzun sürse de bir miktar para biriktirdim dedem biraz destek oldu babam biraz destek oldu ve aldım sizde böyle kullanmadığınız bilgisayar parçaları varsa satabilirsiniz bir de sistemin tüm özelliklerini yazarsanız yardımcı olabiliriz sistemi yükseltme açısından. Mesela bende GT 1030 var GT 730'dan iyi bir kart GT 730'u satıp GT 1030 alabilirsiniz çok fazla fiyat farkı yok. İşlemci çok kötü değil ama yetersiz en az 8 GB RAM ve olmazsa olmaz SSD ile sistem biraz yükseltilebilir.

Ben şöyle bir şey yaptım evdeki kullanmadığım tüm bilgisayar parçalarını sattım uzun sürse de bir miktar para biriktirdim dedem biraz destek oldu babam biraz destek oldu ve aldım sizde böyle kullanmadığınız bilgisayar parçaları varsa satabilirsiniz bir de sistemin tüm özelliklerini yazarsanız yardımcı olabiliriz sistemi yükseltme açısından. Mesela bende GT 1030 var GT 730'dan iyi bir kart GT 730'u satıp GT 1030 alabilirsiniz çok fazla fiyat farkı yok. İşlemci çok kötü değil ama yetersiz en az 8 GB RAM ve olmazsa olmaz SSD ile sistem biraz yükseltilebilir.

GT 730'u sattığımda GT 103ü alana kadar PC kullanacağım ama.

i5 650'nin içinde dahili grafik birimi var ekran kartını değiştirene kadar anakarttan görüntü alabilirsiniz ama oyun oynayamazsınız.

Peki ne kadar eder GT 730? Ve örnek veyirorum 600 TL eder derseniz 600 TL'ye bu işlemciye uyacak ekran kartı veya işlemci önerir misin?

Geri
Yukarı