i5 650 Sisteme RX 480

SaMo_Sy

Hectopat
Selamlar herkese ekran kartimda sorun çıktığı için değiştireceğim. MSI rx480 8GB almayı düşünüyorum. Su anki işlemcim i5 650 ve PSU ise tt 500al1nc. Ekran kartına, işlemci ve PSU yeterli olur mu? Yeterli olmazsa işlemci ve PSU önerebilir misiniz acaba? İyi sosyaller.

Güç kaynağınız RX 480 için yetersiz kalabilir. Yeni bir PSU da almanız gerekebilir. Yanlız i5 650 RX 480 ile çok fazla darboğaz yapacaktır. İleride işlemciyide değiştiricem diyorsanız RX 480 ile katlanılacak kadar olur mu bilmiyorum. Ama RX 470 veya GTX 1050 Ti tavsiye ederim. Aynı işlemci ile GTX 1050 Ti aldım hem bütçeye uygundu hemde az bir miktar darboğaz oluyor oda bazı oyunlarda sadece. Mafia 3 ve Batman Arkham Knight'da yaşadım sadece ama kasma sorunu falan yok. FPS 35'lerde sadece. Eğer FPS takıntınız yoksa ve işlemciyi değiştirmiycem diyorsanız düşünün derim.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı