i5 650 Sisteme Takviye

mhmterctn

Hectopat
Merhaba arkadaşlar,

Öncelikle sistemim;

İşlemci = İntel Core i5 650 3.20 ghz 2 çekirdek 4 sanal çekirdek
Ankart = Foxconn H55MXV Serisi H55
Ekran Kartı = ATI Radeon HD 4600 Serisi 4650 1 Gb 128 bit
Güç Kaynağı = Belson 300w
Bellek = Elixir 6gb 1x2 gb 1x4 gb DDr3
Harddisk = Seagate 1 Tb Barracuda

Bu sistemde BF 4 gibi oyunları High'ta veya Medium'da 60 Fps oynamak için ne gibi takviyeler yapmalıyım yoksa bu sisteme yatırım yapmayıp satmalı mıyım? Önerilerinizi bekliyorum. Şimdiden teşekkürler. :)

Merhaba arkadaşlar,

Öncelikle sistemim;

İşlemci = İntel Core i5 650 3.20 ghz 2 çekirdek 4 sanal çekirdek
Ankart = Foxconn H55MXV Serisi H55
Ekran Kartı = ATI Radeon HD 4600 Serisi 4650 1 Gb 128 bit
Güç Kaynağı = Belson 300w
Bellek = Elixir 6gb 1x2 gb 1x4 gb DDr3
Harddisk = Seagate 1 Tb Barracuda

Bu sistemde BF 4 gibi oyunları High'ta veya Medium'da 60 Fps oynamak için ne gibi takviyeler yapmalıyım yoksa bu sisteme yatırım yapmayıp satmalı mıyım? Önerilerinizi bekliyorum. Şimdiden teşekkürler. :)
satmana gerek yok i5 760 vardı bir abimde ona da yakın zamanda gtx 960 takacağız kurtarıyor fullhd monitörle senin işlemciye de bütçeye göre gtx 750 ti takıp yoluna devam edebilirsin high ayarlarda istediğin oyunu çalıştırır tabi 300w psu eski diye düşünüyorum o yüzden en az 450 watt corsair marka alabilirsin corsair vs450 marka bir psu alırsan işini görür oda 160-170 tl civarı olması gerekiyor gtx 750 ti da 500 tl daha fazla bütçen varsa gtx 960 da takabilirsin ama fullhd monitörün warsa yoksa gtx 750 ti al çözünürlüğüde belirtirsen iyi olur bu arada

RAM yeterli, işlemci de idare eder. PSU zayıf. Ekran kartı alınmalı. Bu yeterli olur. PSU göz önüne alınınca GTX 750 Tİ alınabilir. Yine de o PSU ile sorun çıkar mı bilinmez.

PSU ve ekran kartını bir sonraki sisteminde de kullanabilirsin bu yüzden boş yatırım olmaz.

Bütçen varsa elden çıkarıp yeni sistem almak elbette daha iyi olur. Hatta biraz bekleyip DDR4 bir sistem bile olabilir. Ama bütün seçenekler bütçene bağlı.

Nasılsa çok gözde bir sistem değil, biraz daha beklemek değerinden çok şey eksiltmez. Ben olsam PSU ve ekran kartı ile 1 yıl daha idare edip DDR4 bir sisteme gecerdim. Belki Dolar da düşer bu zaman içinde.

Bütçe belirtiniz.

1000 ile 1200 tl arası

satmana gerek yok i5 760 vardı bir abimde ona da yakın zamanda gtx 960 takacağız kurtarıyor fullhd monitörle senin işlemciye de bütçeye göre gtx 750 ti takıp yoluna devam edebilirsin high ayarlarda istediğin oyunu çalıştırır tabi 300w psu eski diye düşünüyorum o yüzden en az 450 watt corsair marka alabilirsin corsair vs450 marka bir psu alırsan işini görür oda 160-170 tl civarı olması gerekiyor gtx 750 ti da 500 tl daha fazla bütçen varsa gtx 960 da takabilirsin ama fullhd monitörün warsa yoksa gtx 750 ti al çözünürlüğüde belirtirsen iyi olur bu arada

Elimde iki adet ekran var hangisini kullanmalıyım. Gtx 960 4 gb mı almalıyım yoksa 2gb yeterli olurmu.
clear.png

AOC e2043fs 1600 x 900 ve BenQ g900wa 1140 x 900.

Yeni nesil oyunlar için o işlemci düşük. Bence en az yeni nesil bir i3 almalısın. Aynı işlemci ve benzer bir anakart kuzenimde vardı. Ben de forumdaki arkadaşlarımın önersiyle ona yeni sistem topladım. Bence yeni bir sistem toplamalısın. Ben i3 4160 ve r7 265 li bi sistem yapmıştım 1800 tl civarında birşey tutmuştu. Bence monitör olarak aoc yi kullanmalısın. 2gb yeterli olacaktır ama paran varsa 4gblik her zaman iyidir.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı