i5 650 sisteme yükseltme

• İşlemci Intel Core i5 650 @ 3.20 GHz
  • Anakart MSI H55M-E33(MS-7636)
  • RAM DDR3 4 GB (bir tane)
  • Ekran Kartı NVIDIA GeForce 9600 GT
Merhabalar, sistemim tam olarak bu ama RAM ve ekran kartı almak istiyorum. Bütçem 1500 TL. Fiyat-performans olarak bu sisteme en iyi ne alabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Aliexpress üzerinden x3440 alın. İşlemcinizi değiştirin h55 çipset anakartınızda var OC'da yapabilirsiniz. Yanına GTX 1050 ve 1050 Ti iyi gider. Tabi bunların yanına bir 4 GB daha RAM eklemeniz lazım.

Aliexpress üzerinden x3440 alın. İşlemcinizi değiştirin h55 çipset anakartınızda var OC'da yapabilirsiniz. Yanına GTX 1050 ve 1050 Ti iyi gider. Tabi bunların yanına bir 4 GB daha RAM eklemeniz lazım.
Ben işlemcimi iyi sanıyordum babam işlemcinin iyi olduğunu söyledi. İşlemciyi değiştiremeyeceğimden dolayı 4 gb 1333 mhz ram ile ekran kartı alabiliyorum ekran kartı da bu: MSI GTX 1050 TI Gaming X 4G PCIe 4GB GDDR5 Ekran Kartı V335-001R - Nanokatalog sizce bu ekran kartı darboğaz yapar mı ?

Merhabalar , ssd alabilir miyim bilmiyorum bütün bütçemi ekran kartı ve ram'e ayırmayı düşünüyorum MSI GTX 1050 TI Gaming X 4G PCIe 4GB GDDR5 Ekran Kartı V335-001R - Nanokatalog sistemimle uyumlu olur mu ? Bundan almayı düşünüyorum , bir de anakartıma ram frekansı olarak 1333 mhz mi ancak olur yoksa 1600 mhz alabilir miyim ?
Babanız sanırım sadece başında ki İ5'i görüp iyi demiş olabilir. Ama o 8 yaşında olan bir işlemci.
Haklısınız , teşekkürler bir daha düşüneceğim.

İşlemciniz malesef biraz yaşlı. Elinizdeki işlemci ile GTX 1050 Ti kullanabilirsiniz uzun bir süre kendimde kullandım. Fakat x3440 aldıktan sonraki performans artışı için gerçekten değdiğini söyleyebilirim. SSD şu anda gereksiz RAM ve ekran kartına öncelik verin bahsettiğim gibide Aliexpress üzerinden 80 lira civarı bir ücretle x3440 edinebilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı