i5 650 Sistemi Yükseltme

burak ceylan

Hectopat
Daha fazla  
Beyler sistemim bu. Sorum da şu size. Ramim şuan 2+1gb. 1i çıkarıp yerine 8gb kaliteli bi ram taksam çağı yakalar mı pc. Yani GTA V, Batman arkham knight, AC:Syndicate(daha çıkmadı gerçi) vs kaldırır mı?
Bu arada ultrada oynamak gibi bi takıntım yok. 1024x768 yaparım çözünürlüğü gerekirse, Ayarlar low'da olur bi anti-alias açık olsun yeter. Bu sistemle bu özelliklerde iyi ve sabit fps alır mıyım?
Islemcim idare eder gibi de ekran kartindan yana tereddutum var. Ama ekran kartina gore ram daha acil oldugu icin onu istiyorum ilk. Mesela rust oynamaya calistigimsa oyuna girmem yaklasik 20dk. Ama girdikten ve biraz cirpindiktan sonra iyi bi fpsde sabitleniyor. Tabi bi alt tab falan yapmaya calisinca pc pert :D
Butcem asagi yukari 200tl o yuzden ram istiyorum simdilik bir tek. Sonradan ekran kartini da yukseltirim. Sizce nerden hani rami almak daha mantiklidir.

D66E4D44193CBD4C63F90261F3D85647.jpg

10GB RAM böyle sisteme gereksiz olur. Bu halde sistem 6'dan fazla kullanmayacağı için çıkardığın 1 GB yerine 4GB takmanı öneririm. Artan parayla daha sonra daha iyi bir ekran kartı alırsın. İşlemci şimdilik diğerlerine nazaran daha iyi durumda.

Dediğim gibi şimdilik gereksiz olur oyun için. Ancak işim gereği de ram'e ihtiyacım oluyor. Dw+Photoshop+3 4 sekmeli chrome açınca çok ağırlaşıyor mesela pc. Ayrıca benim planım yükseltip öylece bırakmak değil. ikisini de yarım yarım yapacağıma, yani 4gbram falan alıp kalana ekran kartı alacağıma 8ram alıp 10a tamamlıyım. o uzunca bi süre çıksın aradan, sonra da ekran kartını tamamlarım tam bi bütçeyle derdindeyim.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı