i5 650 Sistemi yükseltme

Bence takma. Çünkü bazı H55'ler 12 GB RAM desteklemiyor diye duymuştum. Gerek yok. O sisteme 8 GB RAM tam ideal sayı. Merak etmeyin.

Edit: Aynı hızda ve DDR3 ise tak dene. Eğer açılmazsa demek ki anakart desteklemiyordur. Ya da PSU yetmiyordur. Bileşenleri satın alamdan takıp deneyin. Sonra dediklerimi alabilirsiniz.

Neyse o 4 GB RAM'i boş verin. Dediğim bileşenleri satın alın yeter. Minecraft'ı en yüksek ayarlarda en az 80 FPS alırsınız dediğim gibi. CS:GO en yüksekte 100 FPS'e yakın alırsınız. Valorant'da ise en düşükte 120 FPS alırsınız. Şimdiden hayırlı olsun. Eğer bileşenleri takmayı bilmiyorsanız bilen birine taktınız.

Neyse o 4 GB RAM'i boş verin. Dediğim bileşenleri satın alın yeter. Minecraft'ı en yüksek ayarlarda en az 80 FPS alırsınız dediğim gibi. CS:GO en yüksekte 100 FPS'e yakın alırsınız. Valorant'da ise en düşükte 120 FPS alırsınız. Şimdiden hayırlı olsun. Eğer bileşenleri takmayı bilmiyorsanız bilen birine taktınız.

RAM ekran kartını takmayı biliyorum ama işlemciyi takmayı bilmiyorum

Tamam sağ olun yalnız bir de yapıştıramk için bir tane macun lazım o bende yok ne yapmam lazım

O macun yapıştırmak için değil, termal macun adı ve bu macun işlemci de oluşan ısıyı soğutucuda ki demirlere iletiyor, fan da demirleri soğutuyor, sorunuza gelecek olursak; Yeni konu açıp termal macun tavsiye isteyebilirsiniz, kaliteli bir termal macun kullanın bence, bunun içinde 80-100 TL lazım olabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı