i5 650 ve GT 1030 İçin Küçük Kasa Önerisi

Erhan Sarı

Kilopat
Merhaba herkese arkadaşlar, i5-650, H55, 4GB RAM köye sistem toplayacağım ve ekran kartı olarak işimi görecek düşük güç kullanımıyla tercihim olarak GT 1030 tercih ettim arkadaşlar ve küçük bir kasa istiyorum, yanında taşımaya uygun kur tak sistemli küçük bir kasa markası internette bulamadım. Rica etsem küçük bir kasa önerebilir misiniz?
Taşıma kolaylığı olan, diğer güç kaynağı veya benzeri sıkıntı değil, bu arada depolama olarak SSD tercih ettim. Yorum yapan herkese teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Küçük kasa dedik kardeşim :) daha küçük yani :)Bide topladığım sistem nasıl acaba elimdekiler bunlar da H55 i5-650 GT1030 600W 4gb ram ?
Bütçe kesinlikle sıkıntı değil ama 1000tl de olsun demiyoruz en son 500tl üstü olmasın lütfen.

Arkadaşların verdiğiniz kasalardan daha küçüklerini bulmanız çok zor.

Daha da küçük istiyorsanız Mini ITX anakart ile yeni bir sistem toplamak durumundasınız. Elinizdeki anakart büyük ihtimalle MATX boyutunda olduğundan seçebileceğiniz en küçük kasalar yukarıda verildi.

Ayrıca anakartınız hakkında herhangi bir bilgi vermediğinizden konuya mesaj atanların hepsi Micro ATX olduğunu varsaymışlar. Eğer anakartınız ATX boyut faktöründe ise konuda yazılan "küçük" kasaları bile kullanma imkanınız yok.

Daha da küçük istiyorsanız Mini ITX anakart ile yeni bir sistem toplamak durumundasınız. Elinizdeki anakart büyük ihtimalle MATX boyutunda olduğundan seçebileceğiniz en küçük kasalar yukarıda verildi.

Ayrıca anakartınız hakkında herhangi bir bilgi vermediğinizden konuya mesaj atanların hepsi Micro ATX olduğunu varsaymışlar. Eğer anakartınız ATX boyut faktöründe ise konuda yazılan "küçük" kasaları bile kullanma imkanınız yok.

Sanırım içimi okudunuz.

Sanırım içimi okudunuz.
Tamam yardımlarınız için teşekkür ederim arkadaşların dediği kasalar bana uygun.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı