i5 6500 CPU kullanımı çok düşük

TBlues

Kilopat
Daha fazla  
Oyunlarda GPU kullanımım %90-100 seviyesindeyken CPU kullanımım %10-20'lerde seyrediyor ve çok rahat oynadığım oyunlarda 10 FPS civarı alıyorum. Bunun sebebi ne olabilir? Sistemim 1050 Ti, i5 6500, 8 GB RAM

Son düzenleyen: Moderatör:
GPU kullanımı her oyunda yüksek mi olmalıdır?
Böyle bir zorunluluk yok. GPU kullanımın yüksek olması iyi bir şey ama. Her oyunun GPU kullanımı aynı değil, aynı zamanda çözünürlüğe göre de GPU kullanımı değişiyor. İşlemcinin ekran kartına yetip yetmemesi de GPU kullanımını etkiliyor.

Oyunlarda GPU kullanımım %90-100 seviyesindeyken CPU kullanımım %10-20'lerde seyrediyor ve çok rahat oynadığım oyunlarda 10 FPS civarı alıyorum. Bunun sebebi ne olabilir? Sistemim 1050 Ti, i5 6500, 8 GB RAM.

Bu iyi bir şey işlemciniz ekran kartını rahat besleyebiliyor ama 10 FPS ilginç.

Sıcaklık değerleriniz nedir ?
sıcaklık değerleri normal 50-60 derece aralığında genelde
CPU kullanımın yüksek olması iyi bir şey değil. GPU kullanımı ile CPU kullanımı bir değildir.
İşlemci oyunlarda değil de render'de ve yük testlerinde tam olarak kullanılır oyunlarda ise %10-%50 arası gezer.
biliyorum ancak oyunlardaki fpsim çok düşük
Hocam i5-6402p, Gtx 1050Tİ ve 8 gb Ram kullanıyorum ben de, hangi oyunlarda 10 FPS alıyorsunuz? Oyun sistemimde yüklü ise karşılaştırma yapabiliriz.
gta 5 , f1 2018 şuan aklıma gelenler bunlar

Yeni konular

Geri
Yukarı