i5 6500 yüksek CPU kullanımı sorunu

Zel

Hectopat
Yer
/POC/
Arkadaşlar CPU kullanımı sizce yeterli mi? GTX 750 Ti ve i5 6500 var. i5'de zaten şöyle bir sorun var, mouse oynatınca CPU artıyor. Google Chrome'da yüzde 16. Videonun oldugu yere koyunca fareyi 46 oluyor. Oyunlarda bile yüzde 50 oluyor, yüzde 60 falan iyi mi? Söylerseniz sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Gayet normal, bende de aynı işlemci var. Google Chrome'daki videolar zaten işlemci ile çözülüp oynatılıyorlar. Az çekirdek sayılı olduğu için, fareyi azıcık oynamanız bile ilk %15-20'lik skalayi doldurmanız için yeterlidir.

Yeni ve zorlu oyunlarda %70'in üstü bile normaldir. Denuvo illeti ile korunan Assassin's Creed Origins'te %100'de oynuyorum örneğin. Ya da GTA V'te şehir içi kalabalık yerlerde yine %90-100'leri görüyorum.

Isınma, yavaşlama gibi şeyler hissetmediğiniz sürece bırakın işlemci istediği gibi çalışsın. Zaten 65W'lık küçül bir işlemci, sorunlu bir model de değil.

Özellikle Intel'in geçen sene çıkan güvenlik açığı skandallarından sonra yapılan Windows yamalarında %20'yi bulan kalıcı performans kayıplarının da meydana geldiğini düşünürsek i5-6500'ümüz iyi bile dayanıyor.

Gayet normal, bende de aynı işlemci var. Google Chrome'daki videolar zaten işlemci ile çözülüp oynatılıyorlar. Az çekirdek sayılı olduğu için, fareyi azıcık oynamanız bile ilk %15-20'lik skalayi doldurmanız için yeterlidir.

Yeni ve zorlu oyunlarda %70'in üstü bile normaldir. Denuvo illeti ile korunan Assassin's Creed Origins'te %100'de oynuyorum örneğin. Ya da GTA V'te şehir içi kalabalık yerlerde yine %90-100'leri görüyorum.

Isınma, yavaşlama gibi şeyler hissetmediğiniz sürece bırakın işlemci istediği gibi çalışsın. Zaten 65W'lık küçül bir işlemci, sorunlu bir model de değil.

Özellikle Intel'in geçen sene çıkan güvenlik açığı skandallarından sonra yapılan Windows yamalarında %20'yi bulan kalıcı performans kayıplarının da meydana geldiğini düşünürsek i5-6500'ümüz iyi bile dayanıyor.
hocam bide bir tane dah sorum var ben şimdi bende benq xl2411 144hertz var ama akıcı olmuyor yine klasik bide mesela digital vibranceyi acıyorum oyunlar halen aynı oluyor tek masaüstü değişiyor

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı