i5 6500 için 1500 TL Ekran kartı tavsiyesi

babafıngo222

Decapat
Merhaba herkese,
Elimde MSI R7 370 GamingG 2G 2 GB GDDR5 256Bit ekran kartım var ve artık değiştirme kararı aldım biraz daha üst F/P bir ekran kartı almak istiyorum. 1000-1500 TL arasında daha iyi performans alabilceğim ekran kartı önerileriniz var mı?
Anakart: Z170-A Pro MSI
İşlemci: Intel Core i5 6500

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba herkese,
Elimde MSI R7 370 GamingG 2G 2 GB GDDR5 256Bit ekran kartım var ve artık değiştirme kararı aldım biraz daha üst F/P bir ekran kartı almak istiyorum. 1000-1500 TL arasında daha iyi performans alabilceğim ekran kartı önerileriniz var mı?
Anakart: Z170-A Pro MSI
İşlemci: Intel Core i5 6500
Bütçeni 1800 TL'ye çıkarırsan, RX 590 Sapphire Nitro+ öneririm.

Elinizde Z serisi anakart var 6500'ü satıp 6600K, 7600K alabilirsiniz bu şekilde RTX 2060'a kadar rahatça kullanılabilir 2K için 2070 alınabilir hatta.

İşlemci değiştirmeyecekseniz 1660, RX 580-590 alınabilir.

Yanlış Bilgilendirme
Elinizde Z serisi anakart var 6500'ü satıp 6600K, 7600K alabilirsiniz bu şekilde RTX 2060'a kadar rahatça kullanılabilir 2K için 2070 alınabilir hatta.

Bütçe 1500 TL olarak konu başlığında belirtmiş dostumuz?

Ayrıca RX580 GTX 1660 dan daha performanslı bir kart bu fiyat aralığına en iyisi RX580.

Darboğaz olacaktır ama gelecek için daha iyi bir seçim olur güzel bir indirimde alabilirsin. INNO3D kaliteli güvenilir markalardandır.

RX580 bu karttan daha performanslı değil mi şimdi? Hem bilindik markalardan almış olursun hemde fiyatı bu karttan daha uygun. Bilindik derken garanti konusunda sıkıntı çekmeyeceğin markalardan.

RX580 bu karttan daha performanslı değil mi şimdi? Hem bilindik markalardan almış olursun hemde fiyatı bu karttan daha uygun. Bilindik derken garanti konusunda sıkıntı çekmeyeceğin markalardan.
Hocam lütfen tavsiye isteyene tavsiye verelim, üyelere muhalefet olmayalım bu şekilde konu tatsız bir yere gidiyor.
Ayrıca kartlar hakkında yeteri bilginiz yok sanırım çünkü 1660 RX 590'dan da iyi bir kart ve RX serisinde driver sorunları var.
Arkadaşın tavsiye ettiği İnno3D kaliteli bir markadır. F/P kartıdır Türkiye'de. Yurt dışında MSI'ın giriş kartlarından pahalı bir kart.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Hocam lütfen tavsiye isteyene tavsiye verelim, üyelere muhalefet olmayalım bu şekilde konu tatsız bir yere gidiyor.
Ayrıca kartlar hakkında yeteri bilginiz yok sanırım çünkü 1660 RX 590'dan da iyi bir kart ve RX serisinde driver sorunları var.
Arkadaşın tavsiye ettiği İnno3D kaliteli bir markadır. F/P kartıdır Türkiye'de yurt dışında MSI'ın giriş kartlarından pahalı bir kart.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

200 TL yi 7-8 FPS için çöpe atacaksanız alınabilir, haklısınız tatsızlık olacak gibi uzatmaya gerek yok. :)

Önermiş olduğunuz markayı ileride satma konusunda arkadaş sıkıntı çekebilir veya garanti konusunda sıkıntı çekebilir sadece 7-8 FPS farkı düşünmek çok mantıksız.

200 TL yi 7-8 FPS için çöpe atacaksanız alınabilir, haklısınız tatsızlık olacak gibi uzatmaya gerek yok. :)

Önermiş olduğunuz markayı ileride satma konusunda arkadaş sıkıntı çekebilir veya garanti konusunda sıkıntı çekebilir sadece 7-8 FPS farkı düşünmek çok mantıksız.
Aradaki farka FPS olarak değil de yüzde olarak bakmak lazım. 50 FPS'de 8 FPS fark demek %16 fark demektir bu da 2070 ile 2080 arasındaki farka eşittir. Aradaki fiyat farkını söylemeye gerek yok. 200 TL farkla çok mantıklı bir seçim olur 1660.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı