i5 6500 overclock yapılır mı?

Maalesef işlemci ve ana kart OC destekli değil. İşlemcinin sonunda K harfi var ise çarpan kilidi açıktır ve bu işlemciye OC yapabileceğiniz anlamına gelir. i5 6500 işlemcinin tüm özelliklerini aşağıdaki link üzerinden görebilirsiniz.

Z170 bir anakart alarak uygun BIOS ile i5 6500'e OC yapabilirsin. Şuanda ben de i5 6500'ümü 4.4 GHz olarak kullanıyorum. İnternette biraz araştırırsan yabancı kaynaklar mevcut.

Selamlar.

Bu konuyu uzun süredir araştırıyorum kendimden ziyade bir arkadaş gelip buraları okursa diye eklemek istedim. Yabancı kaynaklarda da bilgi bulunmadığı için bu bahsettiğim durumla ilgili.

i5 6500 işlemci ile ASUS sabertooth Z170S anakarta sahibim fakat OC yapmak için non-k BIOS'a ihtiyaç var. Çoğu anakartın non-k BIOS'u var fakat benim anakartımın non-k BIOS'unu bir türlü bulamadık bayağı bir araştırmaya rağmen.

Kısacası bir Z170S anakart kullanıcısı burayı okursa maalesef BIOS bulunmadığı için yapılamıyor.
Farklı bir anakartın non-k BIOS'unu atarak yapılır mı onu da denemek istemediğimiz için net bir bilgiye sahip olamadık.
Yapılabiliyorsa bizi de bilgilendirirse bilen biri memnun oluruz.
İyi forumlar.

Geri
Yukarı