i5 6500 - RX 5500 XT sistem darboğaz yapar mı?

Ademsh

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
H110M PRO VD-İ5 6500-GTX 750 Tİ-16GB DDR4 3200MHZ
İlk olarak selam iyi sohbetler, dediğim gibi ekran kartı değiştirmeyi düşünüyorum. Bu sistemde çok darboğaz yapar mı? Hikayeli oyunlar oynuyorum, Online tarzı bir tek World of Tanks oynuyorum onda da maksimum grafiğe alırım düşünüyorum.
  • İşlemci: i5 6500.
  • Anakart: MSI H110M Pro VD.
  • RAM: Kingston 8 GB 3000MHz
  • Ekran kartı: GTX 750 Ti 2 GB OC.
  • PSU: 600W veya 500W olması gerek hatırlamıyorum tam olarak.
Aşırı fazla darboğaz olmasa cok sıkıntı çekmem. Bir de monitörüm 2K ondan cok fazla darboğaz yapmaz düşünüyorum, olmadı işlemciyi i7 7700K yükseltirim ama şu an cok param yok o yüzden baştan ekran kartını yükseltiyim. GTX1650 önermeyin, RX580'ten güçsüz bir kart.

Son düzenleyen: Moderatör:
GPU darboğazın olur. 5500 XT 2k'da 6500'e yük çok az verir. Rahatlıkla oynarsınız.
Yükseltme yapmana gerek yok anlık kısacası paranı biriktirip yeni sokete geç.

İlk olarak selam iyi sohbetler, dediğim gibi ekran kartı değiştirmeyi düşünüyorum. Bu sistemde çok darboğaz yapar mı? Hikayeli oyunlar oynuyorum, Online tarzı bir tek World of Tanks oynuyorum onda da maksimum grafiğe alırım düşünüyorum.
  • İşlemci: i5 6500.
  • Anakart: MSI H110M Pro VD.
  • RAM: Kingston 8 GB 3000MHz
  • Ekran kartı: GTX 750 Ti 2 GB OC.
  • PSU: 600W veya 500W olması gerek hatırlamıyorum tam olarak.
Aşırı fazla darboğaz olmasa cok sıkıntı çekmem. Bir de monitörüm 2K ondan cok fazla darboğaz yapmaz düşünüyorum, olmadı işlemciyi i7 7700K yükseltirim ama şu an cok param yok o yüzden baştan ekran kartını yükseltiyim. GTX1650 önermeyin, RX580'ten güçsüz bir kart.
Ben 1660 Super tercih ettim. 5500XT 1080P'de darboğaz yapmaz dediler. AMD ekran kartına bulaşmak istemediğim için 1660 Super aldım. Ufak tefek darboğaz oluyor ama rahatsız edici kadar değil bence. 2K'da ne olur bilemem.

i7 7.nesile geçmek aptalca. Çünkü 2.el fiyatları fahiş düzeyde ve o işlemciyi alana kadar, üzerine cüzi bir miktar koyup sıfır işlemci alabiliyorsun. Sıfır işlemci parasına i7 7. nesil işlemci alınmaz.

Ben hala i7-7700 bulamadım, alamadım. Denk getirirsem neden olmasın alırım ama artık eskisi kadar kasmıyorum.

Darboğaz yapar hocam. Monitörünüzün 2K olması oyunu 2K oynamadığınız sürece hiçbir işe yaramaz.

Hocam zaten 2K ekran olduğunu oyun için bahsettim neden masaüstünde 2K kullanıpda oyunda 1080p kullanıyorum absürt olmaz mı?

GPU darboğazın olur. 5500 XT 2K'da 6500'e yük çok az verir. Rahatlıkla oynarsınız.
Yükseltme yapmana gerek yok anlık kısacası paranı biriktirip yeni sokete geç.

Hocam 2K monitörde zaten ne kadar oynarım bilmiyorum ekran kırık azıcık ama hala oyun oynuyorum yeni monitör alacağım onda 1080p alırım Hz yüksek tutmak için 1080p de fazla darboğaz yapar mı?

Ben 1660 Super tercih ettim. 5500XT 1080P'de darboğaz yapmaz dediler. AMD ekran kartına bulaşmak istemediğim için 1660 Super aldım. Ufak tefek darboğaz oluyor ama rahatsız edici kadar değil bence. 2K'da ne olur bilemem.

i7 7.nesile geçmek aptalca. Çünkü 2.el fiyatları fahiş düzeyde ve o işlemciyi alana kadar, üzerine cüzi bir miktar koyup sıfır işlemci alabiliyorsun. Sıfır işlemci parasına i7 7. nesil işlemci alınmaz.

Ben hala i7-7700 bulamadım, alamadım. Denk getirirsem neden olmasın alırım ama artık eskisi kadar kasmıyorum.

Hocam o konuda haklısınız 5500 serisinde bir sıkıntı var ismini unuttum ama PSU'dan dolayı diye biliyorum 1660S ile aynı mı peki güçleri(bu dediğim sorun 100/1 ihtimal de çıkıyor kartlarda)
i7 7S evet gerçekten çok absürt fiyat var bende bir ara i3 11 nesile mi geçsem düşünmedim 2, 5K fiyatına mı ne satılıyordu baktığım zaman zatem yaparsam öyle yaparım.

5500 XT ikinci elde alabileceğin en F/P giriş seviyesi kartlardan biridir yapıştır. 2K'da sorun yaşamazsın o işlemciyle.

Öyle düşünüyorum bende de 1080p de az buz yaşatır mı peki.

Hocam o konuda haklısınız 5500 serisinde bir sıkıntı var ismini unuttum ama PSU'dan dolayı diye biliyorum 1660S ile aynı mı peki güçleri(bu dediğim sorun 100/1 ihtimal de çıkıyor kartlarda)
i7 7S evet gerçekten çok absürt fiyat var bende bir ara i3 11 nesile mi geçsem düşünmedim 2, 5K fiyatına mı ne satılıyordu baktığım zaman zatem yaparsam öyle yaparım.

Öyle düşünüyorum bende de 1080p de az buz yaşatır mı peki.
AMD'nin çoğunda var bu. WattMan meselesi. Genelde saçma sapan sürücü sorunlarından, markalar tarafından fütursuzca yapılmış OC'lerden, PSU'dan falan filan kaynaklanıyor. 3 kuruş fazla olsun, yeter ki başımı ağrıtmasın, uğraştırmasın. Bu yüzden de nVIDIA olsun diyenlerdenim.

1660 Super daha iyi. Çünkü RX5500XT'nin rakibi 1650 Super.

AMD'nin çoğunda var bu. WattMan meselesi. Genelde saçma sapan sürücü sorunlarından, markalar tarafından fütursuzca yapılmış OC'lerden, PSU'dan falan filan kaynaklanıyor. 3 kuruş fazla olsun, yeter ki başımı ağrıtmasın, uğraştırmasın. Bu yüzden de NVIDIA olsun diyenlerdenim.

1660 Super daha iyi. Çünkü RX 5500 XT'nin rakibi 1650 Super.

Anladım hocam o zaman 1660S bakayım RX580 de almak istemiyorum oda mining sıkıntısı falan var GTX 1060 düşünüyordum ama acaba daha yükseği olmaz mı diye düşündüm o yüzden bunlara bakıyordum 1660S bakarım teşekkür ederim.

AMD'nin çoğunda var bu. WattMan meselesi. Genelde saçma sapan sürücü sorunlarından, markalar tarafından fütursuzca yapılmış OC'lerden, PSU'dan falan filan kaynaklanıyor. 3 kuruş fazla olsun, yeter ki başımı ağrıtmasın, uğraştırmasın. Bu yüzden de NVIDIA olsun diyenlerdenim.

1660 Super daha iyi. Çünkü RX 5500 XT'nin rakibi 1650 Super.

Hocam 1660S mi daha az darboğaz yapar yoksa 1660 Ti mi?

Anladım hocam o zaman 1660S bakayım RX580 de almak istemiyorum oda mining sıkıntısı falan var GTX 1060 düşünüyordum ama acaba daha yükseği olmaz mı diye düşündüm o yüzden bunlara bakıyordum 1660S bakarım teşekkür ederim.

Hocam 1660S mi daha az darboğaz yapar yoksa 1660 Ti mi?
1660-1660 Super-1660TI
Sırayla güçleri böyle. Super daha az darboğaz yapar.

Yeni konular

Geri
Yukarı