i5 6500 & RX470 sisteme önerileriniz

Merhaba arkadaşlar öncelikle ilk defa sistem topluyorum bu hafta toplayacağım yani yardımınız gerçekten benim için önemli fikirlerinize saygı duyacağım. Sistemi oyun için kuracağım GTA V, CS GO vs oyunlar oynayacağım. Birkaç sorum olacak size şimdi bu sistemle iyi performans alır mıyım ? İleride çıkacak güncel oyunları falan rahat oynayabilir miyim? 2-3 sene götürür mü beni sistem ? Sorum bunlar ayrıca karar veremedigim bazı parçalar var aşağıda belirtiyorum yardımcı olursanız sevinirim. Beyler toplayacağım sistemi şöyle düşünüyorum:

-MSI B150M Bazooka D4 2133Mhz mATX 1151 ---> Anakart
- Intel Skylake Core i5 6500 3.2GHz 6Mb Cache LGA1151 ---> İşlemci
- Sapphire Radeon Nitro+OC RX470 4GB GDDR5 256 Bit ---> Ekran Kartı
-Samsung Evo 750 250 GB 540/520MB ---> SSD
-Kingston HyperX Fury 8GB DDR4 2133Mhz ---> RAM
-Seagate Barracuda 1TB 64MB 7200Rpm ---> HDD

Şimdi karar veremedigim birkaç parça var yardımcı olursanız sevinirim şunlar:
-Kasa ??
-Anakartta kararsızım daha iyi fikirlere açığım ?
-Güç Kaynağı ? (Kasayla ayrı mı yoksa bütün halindemi alayım yorumlarsanız sevinirim.)
-Monitör ? (ViewSonic'de kararlıyım fakat hangi modeli iyidir kötüdür bilmiyorum pek bilgim yok önerileriniz?)

NOT: Önereceginiz parçalar çok fazla uçuk olmamalı bütçem sınırlı zaten aldığım parçalardan ortalama ne kadarlık bir sistem toplayacağım hepsi dahil 3000 TL gibi bir bütçem var.

2-3 sene götürür
Kasayla güç kaynağını al everest,frisby gibi markalar alma,güç kaynağında +80 sertifikası olmasına da dikkat et

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı