Çözüldü i5 6500 Sistem Donma Sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

JAGAR

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar 1 ay önce sistem topladım fakat bir sorunum var. Neredeyse aldığım günden beri zamansız olarak donuyor ve eğer donduğu sırada müzik ya da sesli bir şey açıksa ses takılıyor. Belli bir aralığı yok. Donduğu zaman güç tuşu vs. işe yaramıyor ve arkadaki şalterden kapatmak zorunda kalıyorum. Sebebini bir türlü bulamıyorum ama PSU'dan kaynaklı olduğunu düşünüyorum. HD Tune ile kurulu olduğu SSD'yi kontrol ettim bir sorun gözükmüyor. Önerebileceğiniz çözüm varsa sevinirim, teşekkürler.

Bileşenler:
Anakart - MSI Z170A Gaming M3
İşlemci - Intel i5 6500
Ram - Kingston HyperX Fury DDR4 2x4
Ekran Kartı - Asus Strix GTX970
SSD - Kingston SSDNow V300 120GB
PSU - Zalman Z3 Plus ile birlikte gelen ZM600-LE. 80+ sertifikası yok.
İşletim Sistemi - Windows 10 Pro

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Windows orjinal mi?
Korsan hocam.
Driverları vb her şeyi son sürüme güncelleyin. Windows 10 dahil. Acilen 80+ sertifikalı Power Supply almalısınız.
Deneyeceğim hocam sağolun. Yeni bir PSU almayı düşünüyorum önerebileceğiniz 80+ sertifikalı PSU varmı?
Sorun virüs olabilir.
Hocam kullandığım bir antivirus programı yok. Windows Defender açık. Başka bir program ile taratma yapabilirim.

Sorun çözüldü arkadaşlar. BIOS güncellemesi yaptım ve 2 haftadır donma yok.
Merhaba arkadaşlar 1 ay önce sistem topladım fakat bir sorunum var. Neredeyse aldığım günden beri zamansız olarak donuyor ve eğer donduğu sırada müzik ya da sesli bir şey açıksa ses takılıyor. Belli bir aralığı yok. Donduğu zaman güç tuşu vs. işe yaramıyor ve arkadaki şalterden kapatmak zorunda kalıyorum. Sebebini bir türlü bulamıyorum ama PSU'dan kaynaklı olduğunu düşünüyorum. HD Tune ile kurulu olduğu SSD'yi kontrol ettim bir sorun gözükmüyor. Önerebileceğiniz çözüm varsa sevinirim, teşekkürler.

Bileşenler:
Anakart - MSI Z170A Gaming M3
İşlemci - Intel i5 6500
Ram - Kingston HyperX Fury DDR4 2x4
Ekran Kartı - Asus Strix GTX970
SSD - Kingston SSDNow V300 120GB
PSU - Zalman Z3 Plus ile birlikte gelen ZM600-LE. 80+ sertifikası yok.
İşletim Sistemi - Windows 10 Pro

Bileşenlerden kaynaklı değil gibi fakat keşke almadan önce konu açsaydınız. K serisi olmayan bir işlemci için z serisi Anakart almak havaya para saçmak olmuş. :( O anakarta 580 TL vermek yerine 330 TL Ye MSI B150M Bazooka alsaydınız keşke

Windows orjinal mi?
Korsan hocam.
Driverları vb her şeyi son sürüme güncelleyin. Windows 10 dahil. Acilen 80+ sertifikalı Power Supply almalısınız.
Deneyeceğim hocam sağolun. Yeni bir PSU almayı düşünüyorum önerebileceğiniz 80+ sertifikalı PSU varmı?
Sorun virüs olabilir.
Hocam kullandığım bir antivirus programı yok. Windows Defender açık. Başka bir program ile taratma yapabilirim.

Sorun çözüldü arkadaşlar. BIOS güncellemesi yaptım ve 2 haftadır donma yok.

Çözüm
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı