Çözüldü İ5 6500 ve GTX750Ti Donma Sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

judgmennt

Kilopat
Yer
Bilecik
  • MSI B150M Bazooka
  • 8GB Corsair
  • i5 6500 Intel
  • MSI GTX 750Ti
  • Zalman R1 600Le 600w
Oyunlarda orijinal ya da değil fark etmiyor tamamen kilitleniyor ve reset tuşu bile çalışmıyor tek çözüm düğmeye basıp kapatmak oluyor.
Sıcaklık değerleri cpu 65'in üstüne gpu da 60'ın üstüne çıkmıyor en son dondugunda cpu 61 gpu da 55'di.
PC'yi vatandan aldım, alalı 2 hafta olmadı daha geçen hafta 2 günde 1 yapıyordu RAM slotunun yerini değiştirdim anakartta bu hafta oh be sorun buymuş derken yine yapmaya başladı.
Çözümü nedir acaba vatana mı yollayayim yoksa evde yapabileceğim işlemler var mı? Bundan önce laptop kullanıyordum onda hiç böyle sorun başıma gelmemişti.

Peki başka bir ekran kartı ile denediniz mi?
Eski sürücüleride yükleyip bir deneyin, hiç olmadı yollayın garantiye.
Başka ekran kartı elimde ya da etrafımda olmadığından deneyemem. Sorun çok nadiren oluyor yani 1 saat oyna , 3 saat oyna olsun gibi değil. Ne yapacağımı bilemedim.2 gündür yoğun kullanıyorum bütün gün açık, çok oyun oynadım ama yapmadı problemi mesela. İnternette usbye takılan şeylerin bile yapabileceğini okudum. Wifi kartı olarak anakartta fazladan pci slotu bulunmadığından usb ile kullanılan şeylerden kullanıyorum. Kabloyla bağlama gibi şansım yok çok uzakta modem pcden. Acaba o yapabilir mi sorunu?
En son gelen yanlış hatırlamıyorsam starwars güncellemesinden önce de yapmıştı bu sorunu.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı