i5 6500 Sistem GTA 4'te düşük FPS veriyor

İşletim sistemi
Windows 11

Ferit Kaya

Hectopat
RAM
8 GB
Ekran kartı
HD Graphics 530
Anakart
MSI B150M Gaming Pro (MS-7994)
İşlemci
i5 6500
Arkadaşlar çok komik bir olayla karşılaştım. Sistemim çok iyi olmadığı için ve zaten Xbox kullanıyorken 800 saat GTA 5 oynadığım için indirimdeyken geçen gün GTA 4 satın aldım. Komik olan kısım şu ki GTA 5 720p düşük ayarlarda 40-50 FPS verirken bu oyun 19-27 FPS veriyor. Cidden gözlerime inanamadım, eski driverları yükledim sildim tekrar denedim. Yok olmuyor. En son 800x600 yaptım onda bile bir kere 60 FPS görmedim ort. 40 FPS gidip geliyor. Bunu düzeltmenin bir yolu var mı? Güç seçeneklerimde ayarlarım nihai Performans'a ayarlı, masaüstü bilgisayar kullanıyorum, Intel grafik merkezi üzerinden ayar da yaptım. Hatta Görev Yöneticisi'nden yüksek öncelik olarak ayarladım ama değişen bir şey yok. Acaba uyumluluk sorunu olabilir mi? Bilmiyorum.

oyun içi sıcaklık değerleri

Ekran görüntüsü 2022-05-28 221557.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Oyun optimizasyon özürlüsü olduğu için sağlam kartlarda bile sorun çıkarabiliyor.

Mantıken sistemim minimum sistem gereksinimlerinin çok üstünde. Hatta oyun içinde otomatik yaptığı ayarlarda her şeyi yüksek ayarlıyor. Yok mudur bunu optimize etmenin bir yolu falan? Özel ayar dosyası falan atıyorlardı bir ara.
Rehberim size yardımcı olabilir.

Attığınız rehberi uyguladım ama bir işe yaramadı. 720p'ye çıkarttığım zaman yine 25 fps görüyorum. Ne yapmam lazım? Bir modu falan yok mu bunun?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı