i5 6500 sistem oyunlarda düşük FPS veriyor

• Konuyu başlatan ByOver
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 16
  • Görüntüleme 869
İşletim sistemi
Windows 10

ByOver

Decapat
Daha fazla  
RAM
8 GB
Ekran kartı
GTX 1650 4gb
Anakart
Asustek Computer Inch. (h110m-k)
İşlemci
İntel(r) Core(TM) i5-6500 Cpu @ 3,20 GHZ
Selamlar bu konuyu belki de 4 açışım hiçbir sonuca varamadım. Yok mu bilgisayarla içli dışlı işini bilen bir adam. Yani bunun nedeni ne? Çözüm olarak ne yapabilirim? PC format attım, hard disk değiştim. PC her şeyi ultra performans aldım ama hala bir nedenden dolayı FPS düşüyor. O kadar para verip oyunlardan zevk alamıyorum çözen kişiye para falan vereceğim artık o hale geldim rica etsem yardımcı olur musunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ne kadar etkili olur bilemem ancak HDD kullanıyorsanız Windows 8.1 hem işlemciye hem de hard diske iyi gelecektir. Bunun yanında eğer SSD kullanıyorsanız Windows 10 sürümünün LTSC olanını kullanmanızı tavsiye ederim. (kardeşlerimin kullandığı masaüstünde i3 6100 işlemcili bilgisayar gayet iyi çalışıyor 2 sürümde de) RAM konusuna gelecek olursak da tek kanal RAM kullanıyorsanız düşük FPS almanız biraz daha olası artırma imkanınız varsa artırın derim.

Ne kadar etkili olur bilemem ancak HDD kullanıyorsanız Windows 8.1 hem işlemciye hem de hard diske iyi gelecektir. Bunun yanında eğer SSD kullanıyorsanız Windows 10 sürümünün LTSC olanını kullanmanızı tavsiye ederim. (kardeşlerimin kullandığı masaüstünde i3 6100 işlemcili bilgisayar gayet iyi çalışıyor 2 sürümde de) RAM konusuna gelecek olursak da tek kanal RAM kullanıyorsanız düşük FPS almanız biraz daha olası artırma imkanınız varsa artırın derim.

Haklısınız şu an RAM konusunda tek kanal kullanıyorum ama yani ekran kartına o kadar para döküyorum monitör 144 Hz alıyoruz gidip sıfır dış kasa aldım PC her yeri fan oldu bu kadar para döküp hala oyun keyfi çıkaramıyoruz gücüme gidiyor ekran kartına 3 k para veriyorum yaptığım şeylere bak diyecek söz yok.
Discord kullanıyorsanız ismini alabilir miyim daha iyi yardımcı olur sonucu buraya yollarım.

Tabii ki bidakika. Batuhan 20#7656

Haklısınız şu an RAM konusunda tek kanal kullanıyorum ama yani ekran kartına o kadar para döküyorum monitör 144 Hz alıyoruz gidip sıfır dış kasa aldım PC her yeri fan oldu bu kadar para döküp hala oyun keyfi çıkaramıyoruz gücüme gidiyor ekran kartına 3 k para veriyorum yaptığım şeylere bak diyecek söz yok.

Tabii ki bidakika.
RAM'i çift kanal yapın o zaman bir de RAM alırken mhz değerlerine dikkat et

6.nesil Intel işlemcilerde genel bir güncelleme kıtlığı var ondan dolayı çok drop yiyordum eskiden. Ha Microsoft Windows 11 LTSC çıkarırsa direkt 8.1'den terfi ettiririm masaüstünü Windows 10 hala çok kötü bir işletim sistemi bence.

Arkadaş bana termal macunun neredeyse 5 yıldır değişmediğini söyledi bu burada dursun unutmamak için bu durumuda göz önünde bulunduralım.

Geri
Yukarı