i5 6500 Sisteme ekran kartı önerisi

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

6700K, 9100F'den daha kötü.
Verdikleri FPS'e göre böyle bir karara varamazsınız. Ona bakarsanız oyun testlerinde i9 9900k ile i3 9100F aynı FPS'leri veriyor :D. Ama %100 kullanımda ağlayarak yapıyor bunu i3 9100F.
@ExellionTR Diyeceğimi dedim. Gerisi size kalmış.

Son düzenleme:
Verdikleri FPS'e göre böyle bir karara varamazsınız.
@ExellionTR diyeceğimi dedim. Gerisi size kalmış.

Neye göre karar verelim peki?

Bu konulardan ne anlamam gerekiyor? Git bir daha oku bence konuya yazdığım her şeyi. Daha da bir şey demeyeceğim. Söylemem gereken her şeyi söyledim. İyi forumlar herkese :).

Bu

Eki Görüntüle 794942

Site yasak diye biliyorum forumda. Ayrıca o site yanlış gösteriyor.
Arkadaş 5 dakika ya susturma alır. Forum kurallarına aykırı site önerisinden dolayı.

Hocam burada yazılanlara ve sizin de önerilerinize göre 1660 Super biraz darboğaz yapıyor ama besliyorda anladığım kadarıyla. O darboğaz farkı FPS veya sıcaklık anlamında bir kayıp yaşatır mı? Çünkü daha düşük bir karta yatırım yapmayı düşünmüyoruz. Benchmark testlerine baktığımda sanki RX 470 ile 1650 Super arasında aşırı büyük bir fark göremedim. İşlemci ve anakart biraz daha sağlam olsaydı tereddütsüz 1660 super takabilirdik.

@ExellionTR kararınızı verdiniz mi merak ettim :D.

Hocam eğer alırsak 1660 Super'i takıp geçeceğiz daha altını almaya değmeyecek diye düşünüyoruz. 🙂 Bu darboğaz yapma olayı can sıktı biraz, performansı ne kadar etkiler, sisteme eksisi olur mu, Rx 470 ile oyunlarda ortalama olarak kaç fps fark eder bilemedik. Biradere sorduğumda 10 FPS gibi rakamlar için ekran kartını yükseltmek istemediğini söylüyor. Arada kaldım açıkçası 😀.

Hocam burada yazılanlara ve sizin de önerilerinize göre 1660 Super biraz darboğaz yapıyor ama besliyorda anladığım kadarıyla. O darboğaz farkı FPS veya sıcaklık anlamında bir kayıp yaşatır mı? Çünkü daha düşük bir karta yatırım yapmayı düşünmüyoruz. Benchmark testlerine baktığımda sanki RX 470 ile 1650 Super arasında aşırı büyük bir fark göremedim. İşlemci ve anakart biraz daha sağlam olsaydı tereddütsüz 1660 super takabilirdik.

Hocam eğer alırsak 1660 Super'i takıp geçeceğiz daha altını almaya değmeyecek diye düşünüyoruz. 🙂 Bu darboğaz yapma olayı can sıktı biraz, performansı ne kadar etkiler, sisteme eksisi olur mu, Rx 470 ile oyunlarda ortalama olarak kaç fps fark eder bilemedik. Biradere sorduğumda 10 FPS gibi rakamlar için ekran kartını yükseltmek istemediğini söylüyor. Arada kaldım açıkçası 😀.
1660S almanız daha iyi olur. 1660S ile RX 470 arasında bariz fark var.

Hocam burada yazılanlara ve sizin de önerilerinize göre 1660 Super biraz darboğaz yapıyor ama besliyorda anladığım kadarıyla. O darboğaz farkı FPS veya sıcaklık anlamında bir kayıp yaşatır mı? Çünkü daha düşük bir karta yatırım yapmayı düşünmüyoruz. Benchmark testlerine baktığımda sanki RX 470 ile 1650 Super arasında aşırı büyük bir fark göremedim. İşlemci ve anakart biraz daha sağlam olsaydı tereddütsüz 1660 Super takabilirdik.

Hocam eğer alırsak 1660 Super'i takıp geçeceğiz daha altını almaya değmeyecek diye düşünüyoruz. 🙂 Bu darboğaz yapma olayı can sıktı biraz, performansı ne kadar etkiler, sisteme eksisi olur mu, RX 470 ile oyunlarda ortalama olarak kaç FPS fark eder bilemedik. Biradere sorduğumda 10 FPS gibi rakamlar için ekran kartını yükseltmek istemediğini söylüyor. Arada kaldım açıkçası 😀.

Evet 1660S çok kaliteli bir kart, ama işlemciniz kötü. Ona en iyi 1650s/RX 570/580 takabilirsiniz. Eğer derseniz ileride parçaları değişirim alın. Ama uzun vade için önermem o işlemciyle 1660S.

Evet 1660S çok kaliteli bir kart, ama işlemciniz kötü. Ona en iyi 1650s/RX 570/580 takabilirsiniz. Eğer derseniz ileride parçaları değişirim alın. Ama uzun vade için önermem o işlemciyle 1660S.

1660S almanız daha iyi olur. 1660S ile RX 470 arasında bariz fark var.

Hocam cevaplarınız için çok teşekkür ederim ikinize de, ilgilendiniz sağ olun. 🙂 Bir aksilik çıkmazsa 1660 Super alacağız, zaten çok uzun yıllar bu şekilde kullanılmaz, yaklaşık 1, 1.5 sene içerisinde diğer parçaları da toplar sistemi düzenlemiş oluruz diye düşünüyorum. Marka / model olarak da şunları düşündük:

Buyurun, Ti modeli. Palit deyip geçmeyin sizi üzmez. O ikisi arasında kalırsanız Zotac derim. ASUS Dual 2060 aldıktan sonra ki 82 dereceleri görünce bir soğudum ASUS'tan. Zotac'da gayet kalitelidir sizi üzmez. İtopya veya farklı sitelerden de alıyor musunuz? Belki daha ucuza bulabiliriz.

Geri
Yukarı