i5-6500 sisteme ekran kartı önerisi

RX 570 önerebilirim darboğaz açısından sınırda lakin performans alabileceğin bir ekran kartı günümüz şartlarında bile, hala ölmemiş temiz bulunursa kullanılabilir. Keza GTX 1650 de benzer sonuçlar verecektir ama daha düşük kartlar önersem performans alamazsın.

Tamamen sıfır ise RX 6400 tercih edebilirsiniz ama yayın yapmak, video editlemek ve screen record almak harici. Yoksa x264 ile işlemciyi kullanırsınız, ya da QuickSync'i aktif edip 720p 60FPS ya da 1080p 30fps video kaydı v.s. alabilirsiniz. 50w harcıyor, piyasa değeri 3,400TL ama 500 tl daha verip bu özellikleri olan GTX 1650'yi alın.

Son düzenleme:
Hocam canını sıkmak gibi olmasın, uzun süre i5 6500 işlemci kullandım ama zamanında herkesin birlikte tavsiye ettiği GTX 960'a bile zaman zaman darboğaz yapan bir işlemciydi.

Kesinlikle kötü bir işlemci değil, yıllarca canavar gibi çalıştı ama Intel'in gizliden gizliye milleti kazıklamaya başladığı zamanlarda çıkan bir işlemci.

Çok güncel orta seviye bir kart alsan dahi sorun çıkarmayacaktır ama şu an piyasada sıfır satılan hiçbir kartın tam performansını alamazsın ki bu can sıkıcı bir durum olur. En yakın zamanda güzel bir sistem diliyorum.

Hocam canını sıkmak gibi olmasın, uzun süre i5 6500 işlemci kullandım ama zamanında herkesin birlikte tavsiye ettiği GTX 960'a bile zaman zaman darboğaz yapan bir işlemciydi.

Kesinlikle kötü bir işlemci değil, yıllarca canavar gibi çalıştı ama Intel'in gizliden gizliye milleti kazıklamaya başladığı zamanlarda çıkan bir işlemci.

Çok güncel orta seviye bir kart alsan dahi sorun çıkarmayacaktır ama şu an piyasada sıfır satılan hiçbir kartın tam performansını alamazsın ki bu can sıkıcı bir durum olur. En yakın zamanda güzel bir sistem diliyorum.

Teşekkürler hocam bir sorum daha varda hazır yakalamışım aynı durumu yaşadığım birini, overclock yaptırmıştım zamanında işlemciye 3.2GHz'den 3.6GHz'e çıkartılmış bir sorun olur mu? Yoksa ekran kartı olmadığından dolayı mı?

Tam anlamadım ama sistem düzgün çalışıyorsa ve işlemci yük altındayken aşırı ısınmıyorsa sorun yoktur.

Bu tarz işlemcilerde overclock pek işe yaramıyor, kazandıracağı aşırı minik performans artışına o kadar ısı ve uğraş değmiyor. Youtube'dan araştırabilirsin i5 6500 için overclock öncesi ve sonrasını.

Şahsen standart halini tercih ederdim.

Tam anlamadım ama sistem düzgün çalışıyorsa ve işlemci yük altındayken aşırı ısınmıyorsa sorun yoktur.

Bu tarz işlemcilerde overclock pek işe yaramıyor, kazandıracağı aşırı minik performans artışına o kadar ısı ve uğraş değmiyor. YouTube'dan araştırabilirsin i5 6500 için overclock öncesi ve sonrasını.

Şahsen standart halini tercih ederdim.

Eyvallah hocam rahatsız ettim kusura bakmayın.

Tamamen sıfır ise RX 6400 tercih edebilirsiniz ama yayın yapmak, video editlemek ve screen record almak harici. Yoksa x264 ile işlemciyi kullanırsınız, ya da QuickSync'i aktif edip 720p 60FPS ya da 1080p 30fps video kaydı v.s. alabilirsiniz. 50w harcıyor, piyasa değeri 3,400TL ama 500 tl daha verip bu özellikleri olan GTX 1650'yi alın.
Teşekkür ederim hocam iyi akşamlar.

Geri
Yukarı