i5 6500 Sisteme Ekran Kartı Önerisi

luktodoro

Hectopat
Yer
Balıkesir
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar ekran kartı olarak bütçem ortalama maksimum 1800 TL. R9 380 4G yetmemeye başladı oyunlarda bu yüzden RX 580 8G veya RX 5500 XT 8G modeline geçiş yapmayı planlıyorum. Monitörüm de FreeSync olduğu için 1650 Super bakmıyorum şimdilik. Bu dönemde attığım şu iki linkteki fiyatlara almamı önerir misiniz? Teşekkürler.
RX 580 8G
RX 5500XT NITRO
Aradaki o farka sizce değer mi yoksa bunların hepsi yerine 1100 TL civarına 2. el bir ekran kartı alıp 1 Max 2 yıl sonra tekrar değiştirmek mi?

Son düzenleme:
İki kartı da önermiyorum. RX 580 8G Asus Dual ve Strix modelinde bir çok sorun gördüm. Sapphire 5500XT, MSI Mech ve Aynı Asus modellerinde de aynı sorunları gördüm.
Freesync monitörler nVidia kartlar ile çalışabiliyor artık.
GTX 1660 Ventus alabilirsiniz. Resmi distribütör garantili ürün. Yani gönül rahatlığı ile alabilirsiniz.

GTX 1650 süper ile Freesync kullanabilirsiniz.
Fakat baktığınız iki kartta bütçenize uygun kartlar. İncehesap sitesine bakın cuma günleri. Geçen cuma 8GB RX580 1350 lira idi.

İki kartı da önermiyorum. RX 580 8G Asus Dual ve Strix modelinde bir çok sorun gördüm. Sapphire 5500XT, MSI Mech ve Aynı Asus modellerinde de aynı sorunları gördüm.
Freesync monitörler nVidia kartlar ile çalışabiliyor artık.
GTX 1660 Ventus alabilirsiniz. Resmi distribütör garantili ürün. Yani gönül rahatlığı ile alabilirsiniz.
1660 Super indirimini kaçırdım daha geçen gün normaline aynı parayı vermek istemem.

1660 Super indirimini kaçırdım daha geçen gün normaline aynı parayı vermek istemem.
Siz bilirsiniz. İndirim bekleyecekseniz 1660 Super alın tabii ki. Ama dolar arttığı için ve stoklar zar zor yenilendiği için bulamayabilirsiniz. Ama her türlü GTX 1660/1660S taraftarıyım. RX 5xx ve XT modellerinden uzak duruyorum bu aralar. Kimseye de önermiyorum.

Geri
Yukarı