i5 6500 sisteme ekran kartı önerisi

KidMan

Hectopat
2016'da aldığım Casper bi masaüstüm var hazır.
Özellikleri i5 6500 3.20 GHz,12 GB DDR3 RAM, GTX 750 Ti 2 GB
Ekran kartını yenilemek istiyordum, 144 Hz FullHD monitörüm var.
Buna uygun güncel oyunlarda (AC Oddsey, Far Cry, Battlefield vs. ) güzel FPS verecek bir ekran kartı lazım.
  1. Düşündüklerim RX 580 8 GB, sizce bu yeterli mi yoksa GTX 1070 düşüneceğim.
  2. Ayrıca bu kartlar için sistemim yeter mi? İşlemciyi değiştirmek falan gerekir mi?
  3. Bir de MSI Armor serisi neden çok daha uygun? Alınırsa bi sıkıntı çıkar mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
GTX 1070 daha mantıklı olur RX 580'den, aşırı fiyat farkı yok tabi.
Bütçe varsa işlemci GTX 1070 için değiştirilebilir.

Ben de aynı işlemciye yazın bir ekran kartı aldım. 1070 ile 1060 arasındaydım. Ancak burada sorduğumda 1070'in dağboğaz yapacağını söylediler. Hatta aynı kombinasyona sahip bir arkadaş çok fazla darboğaz yaşadığını, oyunların oynanamaz hale geldiğini söylemişti. Sonuç olarak 1060 aldım ve sorunsuz kullanıyorum.

Buna uygun güncel oyunlarda (AC Oddsey, Far Cry, Battlefield vs. ) güzel FPS verecek bir ekran kartı lazım.
  2. Ayrıca bu kartlar için sistemim yeter mi? İşlemciyi değiştirmek falan gerekir mi?
Arkadaşlar diğerlerini cevaplamış, ben son sorunuza yanıt vereyim.

Armor serisinin performans olarak diğerlerinden hiçbir farkı yok, sadece soğutma anlamında daha kötü. Bende MSI RX580 Armor var. Henüz kullanmaya başlamadım ancak forumda kartın fazla ısındığına dair konular açılmış, kart fazla ısınırsa bende satmayı düşünüyorum. Size tavsiyem almadan önce ısı değerlerini vs. bir araştırın.

Birde ramları yükseltme imkanın varsa hemen 16 GB yap artık full ayarlarda yetmiyor 8gb ram
Armorda arka plaka yok,
Soğutmadan feragat var biraz,
Yoksa diğer herşey hemen hemen aynı

Benim harcım değil teknik bilgilere girmek fakat ben i5 7400 işlemcim ile BF gibi multiplayer oyunlarda istediğim performansı alamadım. (GTX 1060 6GB Armor) İlk tavsiyem benim ağzım yandı Armor alma farkını ver daha iyisini al. Yani şahsi fikrim iyi bir 1060 sana iyi gelir.

Arkadaşlar diğerlerini cevaplamış, ben son sorunuza yanıt vereyim.

Armor serisinin performans olarak diğerlerinden hiçbir farkı yok, sadece soğutma anlamında daha kötü. Bende MSI RX580 Armor var. Henüz kullanmaya başlamadım ancak forumda kartın fazla ısındığına dair konular açılmış, kart fazla ısınırsa bende satmayı düşünüyorum. Size tavsiyem almadan önce ısı değerlerini vs. bir araştırın.
kullanınca deneyimlerinizi yazar mısınız,teşekkürler

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı