i5 6500 sisteme kasa ve anakart önerisi

Çikilop

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Arkadaşlar yeni bir sistem toplayacağım. Fakat anakart ve kasa konusunda kararsızım. Yardımlarınızı bekliyorum.

Kendi topladığım sistem bu. Hdd var elimde. Ssd ise daha sonra eklenecek.

Güç kaynağı Corsair cx 750w olacak.

Bütçem maksimum 3200 lira.

Dosya Ekleri

• Screenshot_2016-03-14-16-06-23.png
    Screenshot_2016-03-14-16-06-23.png
    97,6 KB · Görüntüleme: 278
  • Screenshot_2016-03-14-16-05-54.png
    Screenshot_2016-03-14-16-05-54.png
    113,4 KB · Görüntüleme: 226
Seçtiğim işlemci gayet iyi diye biliyorum. Fakat ileride "K" ibareli bir işlemci bana katkı sağlarmı. Bu düşünce ile o anakartı seçtim.

Kasa konusunda ise AeroCool Aero800 ve Dark N10 arasında kaldım.

"K" ibareli olsaydı overclock imkanı da olacaktı. Fakat ilerde upgrade yapacaksanız o zaman Z anakart serisi almakta sakınca yok. Şuan da da yok fakat ben önerimi söyledim sadece. İşlemci kötü de değil zaten gayet güzel uzun ömürlü bir işlemci. Kasa olarakta Dark N10 tavsiye ederim fiyat olarakta daha uygun.

"K" ibareli olsaydı overclock imkanı da olacaktı. Fakat ilerde upgrade yapacaksanız o zaman Z anakart serisi almakta sakınca yok. Şuan da da yok fakat ben önerimi söyledim sadece. İşlemci kötü de değil zaten gayet güzel uzun ömürlü bir işlemci. Kasa olarakta Dark N10 tavsiye ederim fiyat olarakta daha uygun.
Peki seçtiğim anakart nasıl?

Tabii seçebilirsiniz fiyatına göre çok iyi bir kasa. Özellikle 5 fanla gelmesi ve fanların Ledli olması çok güzel hava katıyor kasaya.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı