i5 6500 Sistemi Geliştirme

2econdLife

Decapat
Merhaba, aşağıda özelliklerini belirttiğim sistemi iyi şekilde kullanıyorum fakat çoğu zaman 3D-Render işlemleri için yetersiz kalıyor. Elimde 3500-4000 TL aralığında bütçe var. Daha iyi hale getirmek için yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler.

• I5 6500 3.2 GHz 6 MB
  • MSI H110M PRO-VD DDR4
  • 16GB Corsair 2400 MHz
  • 500 GB Samsung 540/520 SSD
  • 1 TB Seagate 7200 NCQ HDD
  • 4 GB Gigabyte GTX 970 WF3OC 256BIT
  • THERMALTAKE VERSA H21 700W Kasa

Son düzenleyen: Moderatör:
Elindeki anakart büyük ihtimalle 2133MHz ram destekliyor. Yani RAM leri tam performans kullanamıyorsun. Arkadaşın önerdiği gibi z370 veya daha uyguna B250 de alabilirsin. 2400MHz ram desteklediğinden emin ol. Ek olarak yerinde olsam o ekran kartını satıp GTX1060 6GB alırdım.

Sistem zaten güzel, anakart ve işlemci değişebilir.
i7 8700K ve Z370 Gaming gibi parçalar ile ekleme yapıp render kaliteni artırabilirsin.
Teşekkür ederim. Peki sıvı soğutma gerekiyor mu. Pek bilgim yok bilgisayar konusunda.
Elindeki anakart büyük ihtimalle 2133MHz ram destekliyor. Yani RAM leri tam performans kullanamıyorsun. Arkadaşın önerdiği gibi z370 veya daha uyguna B250 de alabilirsin. 2400MHz ram desteklediğinden emin ol. Ek olarak yerinde olsam o ekran kartını satıp GTX1060 6GB alırdım.
Teşekkür ederim. Koyuyorum şimdi birkaç siteye ekran kartımı ve anakartı 2. el alma konusunda fikriniz nedir?

Teşekkür ederim. Peki sıvı soğutma gerekiyor mu. Pek bilgim yok bilgisayar konusunda.

O, yeni işlemcinin ısınıp ısınmamasına bağlı olarak değişebilir. Stok soğutucu ise zaten sakın kullanmayın. Başka bir hava soğutucu ise, çok sağlam soğutuyorsa gerek yok sıvı soğutucuya.

X470 çipsetli bir anakart, Ryzen 7 2700X işini görür diye düşünüyorum.
Hiç AMD kullanmadım sanırım. Ama tabiki olabilir bir fiyat bakınayım onun için. Teşekkür ederim.
O, yeni işlemcinin ısınıp ısınmamasına bağlı olarak değişebilir. Stok soğutucu ise zaten sakın kullanmayın. Başka bir hava soğutucu ise, çok sağlam soğutuyorsa gerek yok sıvı soğutucuya.
Teşekkür ederim.

Aman aman bir ihtiyaç değil, kaliteli bir hava soğutucu da yeterli gelir ancak ben overclock yaparım, kafam rahat olsun derseniz sıvı soğutmayı da tercih edebilirsiniz, seçim size kalmış.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı