i5 6500 ve GTX 1060 darboğaz yapar mı?

peki sağolasın tavsiyen için :D

oc ile bi işim bi fark yoksa yarın sipariş vercem 6420p mi yapayım sence ?

Valla senin gibi bende kafaya taktım arastırdım saatlerce herkesin söylediği ve testlerin gösterdiği fark yüzde 1 oldu. Mesela i5 6500 e gtx 1070 darbogaz yapar 6420p yede yapar . ikisinede hafifte olsa 10 15 fps yapar . ikiside aynı turboda arasında 80 tl oynuo. o 80 ni benim gibi ssd ye koy süper olur. ana kart konusunuda arastırdım ben b150 gaming alacaktım oda gereksiz çıktı çünkü port sayısı usb sayısı ve büyük olması işime yaramaz oyunlarda bi sorun yok uygun bütçeli yeni çipli b150 seçtim. youtubede izledim senın suankı sistemle benimki aynı ama benimki daha ucuz:)

Valla senin gibi bende kafaya taktım arastırdım saatlerce herkesin söylediği ve testlerin gösterdiği fark yüzde 1 oldu. Mesela i5 6500 e gtx 1070 darbogaz yapar 6420p yede yapar . ikisinede hafifte olsa 10 15 fps yapar . ikiside aynı turboda arasında 80 tl oynuo. o 80 ni benim gibi ssd ye koy süper olur. ana kart konusunuda arastırdım ben b150 gaming alacaktım oda gereksiz çıktı çünkü port sayısı usb sayısı ve büyük olması işime yaramaz oyunlarda bi sorun yok uygun bütçeli yeni çipli b150 seçtim. youtubede izledim senın suankı sistemle benimki aynı ama benimki daha ucuz:)
peki tamamdır son bi soru sorayım :D anakart ile ram mhz si aynımı olmak zorunda ?

Arkadaşlar cevaplamışlar ama bende yaziyim takintilisindir belki sende benim gibi darboğaz ihtimali yok. 1070 ilede yapmaz i7 ile arasındaki fark bence sadece render oyuna olan etkisi öyle buyutulecek birsey degil

Arkadaşın darboğaz derken performans kaybından bahsetmiş olabilir, bazı arkadaşlar darboğaz nedir bilmiyor. Darboğaz yaşanması için drop oluşması gerekir. Bu sistemde darboğaz olmaz fakat bazı oyunlarda karttan tam performans alamayabilirsin özellikle 1080P orta ayarlarda.

Mümkün değil.jpg

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı