i5 6500 ve GTX 1060 darboğaz yapar mı?

İşlemci yüklü oyunlarda daha iyi bir işlemciyle daha iyi performans alırsınız ama genel olarak uyumlu bir ikili. Zaten o işlemciye RX 570/1060'dan aşağısı kurtarmaz. Güncel olarak 1650S olabilir.

O işlemcinin kronik sorunlu bir model olduğunu duymuştum, çekirdekleri verimli ve efektif kullanamama sorunu vardı hatta ve özellikle bu durum CPU + GPU'ya dengeli yüklenen ve işlemci ağırlıklı oyunlarda kendini daha çok belli ediyordu. Açıkçası 1060'la bile çoğu durumda önceleri problem yaşayan olduğu gibi, şu anda saat hızları düşük saçma işlemcilerden biri olan i5-7400'le de (buna benzer yapısal ve donanımsal sıkıntı yaşanmasa da) tekli çekirdek performans yetersizliği sebebiyle besleme sorunlarıyla karşılaşanlar var. Hatta reddit üzerinde bu işlemciler hakkında bir ton şikayet olduğunu noktasında da birçok açılmış konu olduğunu da iyi bilirim. Bu noktada söz konusu işlemci i5-6600K/i5-7500/i5-7600 veya i5-7600K olsaydı birkaç tane ağır rahatlıkla alabilirsiniz derdim, üstelik bütçe doğrultusunda GTX 1660/1660S seviyesi kartları yerine göre (bazı işlemci katili oyunlar dışında) önerebilirdim.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı