i5 6500 ve GTX 1060 Oyunda %50 GPU Kullanımı

Usta bana cevap ver o zaman benim sistem ile FPS 150 civarı geziyor. Aynı sistem videosunu izlediğimde 300 FPS'yi geçiyor ve GPU kullanımı %80 civarında. Sistemi test edebilecek güçlü bir oyuna sahip değilim.
Videoyu gönderebilir misin? GTX 980 Ti kullanırken bile düşük GPU kullanım oranına sahip olan var H1Z1'de. Arat yabancı forumları çıkar karşına. Herkes sorunun oyun kaynaklı olduğunu söylüyor. Origin hesabı açıp Battlefield 4 7 günlük trial sürümünü indirerek ultra ayarlarda test edebilir misin GPU kullanım değerini?

Videoyu gönderebilir misin? GTX 980 Ti kullanırken bile düşük GPU kullanım oranına sahip olan var H1Z1'de. Arat yabancı forumları çıkar karşına. Herkes sorunun oyun kaynaklı olduğunu söylüyor. Origin hesabı açıp Battlefield 4 7 günlük trial sürümünü indirerek ultra ayarlarda test edebilir misin GPU kullanım değerini?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Link burada. AKK'yi aşmak üzereyim Battlefield 4 inmez galiba hemen.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Link burada. AKK'yi aşmak üzereyim Battlefield 4 inmez galiba hemen.
FPS yükseldikçe işlemci kullanımı yavaş yavaş artmaya başlar normalde. 280-300 FPS değerlerine i7 6700K ile çıkmış, sendeki işlemci i5 6500. Benim tahminimce işlemcin yüzünden 280-300 FPS değerlerini görmüyorsun. Ama bu o kadar da önemli değil bana sorarsan. Battlefield'da test edip CPU-GPU kullanımını söylersen bir sorun olup olmadığını görebiliriz.

FPS yükseldikçe işlemci kullanımı yavaş yavaş artmaya başlar normalde. 280-300 FPS değerlerine i7 6700K ile çıkmış, sendeki işlemci i5 6500. Benim tahminimce işlemcin yüzünden 280-300 FPS değerlerini görmüyorsun. Ama bu o kadar da önemli değil bana sorarsan. Battlefield'da test edip CPU-GPU kullanımını söylersen bir sorun olup olmadığını görebiliriz.
Oyun kaç GB?

İlk posttaki SS e baktımda 113 fps de iken %50 kullanım çok normal kasma yok donma vs. yok ekran kartı %100 çalışmasını gerektiren herhangi durum yok bu durumda sıkıntı yok demektir. İyi sosyaller.

GTX 1060 sistem kurdum elimle. Senin gibi cahil değilim merak etme. Ortada bir sorun yok. BF 1 testi yapacağını söyleyip cevap yazmadı konu sahibi. Yüksek ihtimalle sorun olmadığını gördü ve o yüzden bir daha girmedi. Yeni açılmış bir üyelik zaten. Neymiş efendim sürücü silip kaldırınca optimizasyon özürlüsü bir oyundaki optimizasyon düzelecekmiş. Ulan daha neyin ne olduğunu bilmiyorsun GTX 1060 kullandım deyip saçmalıyorsun. Biri de 6600K'dan aşağısı besleyemiyor demiş. Ortalık cahil kaynıyor ya. Size bir şey öğretmeye çalışanda kabahat. Düşük GPU kullanım sorununu daha önce defalarca yaşadım, bu şekilde olmuyor. Başına gelmemiş ve insanları yanlış bilgilendiriyorsun. Seni bilgilendirmeye çalışanda kabahat zaten.

Konuya yeni dahil olanlara belirteyim: H1Z1 isimli oyunda GTX 750 Ti ve GTX 1060 ile sırasıyla test yaptım. GTX 750 Ti bile %100 kullanıma geçmiyor. Böyle sorunlu bir oyun. Anlaması kıt olan cahil insanların (@Silinen üye gibi) sizi yanıltmasına izin vermeyin. Bu tip insanlara dünyanın en büyük kütüphanesini de sunsanız "çöp bu" der geçer.
kotam bittiği için 40 gb lık bir oyun bır gunde ındıremıyorum biraz zaman alıcak testi yaptığımda gerekli dönüşü yapıcam birde w10 geçiricem pc yi o zaman indiricem bf yide.

İlk posttaki SS e baktımda 113 fps de iken %50 kullanım çok normal kasma yok donma vs. yok ekran kartı %100 çalışmasını gerektiren herhangi durum yok bu durumda sıkıntı yok demektir. İyi sosyaller.
Ama şehir içide aynı kullanım mevcut ve 50 lere kadar iniyor FPS sıkıntı orada açık alanda rahatım ama benle aynı sıstemi kullanan adam her bölgede iyi FPS alıyor .

BF testini yapabildin mi?

Nvdia nin 1000 serisi kartlari 1607 de stabil calışıyor. Dedi bilgili bir abimiz, birde öyle deniyeceğim. 144 sabit alsam yeterli bana 145 de bile gözüm yok yani şehir içide 70 80 aşşasına düşmesin razıyım ama 50 leri görmek böyle bir sistemle can sıkıyor.

@Ayberk Demir Kesinlikle işlemci darboğazı söz konusu bile olamaz.

Anlık FPS düşüşleri yaşıyor musun? 1 saniyeden daha kısa sürede FPS düşüşleri örneğin; 100 FPS'den 1 saniyeden daha kısa sürede 10 FPS'ye düşüp tekrar 100 FPS'ye çıkması gibi bir durum söz konusu mu?

Alman gereken FPS'den daha az mı aldığını düşünüyorsun örneğin; 120 FPS almalıyım ama 80-90 FPS alıyorum?

Bahsettiğim sorunlar yok ise belki de GPU kullanımını ve diğer şeyleri gösteren yazılımın hatası olabilir yada o yazılım o oyunda düzgün çalışmıyor olabilir.

Başka bir yazılım kullanmayı deneyebilirsin.
Düşüş olmuyor usta fakat gerekenden az aldığımı düşünüyorum yada gerçekten oyunla ilgili bir bozukluk anlıyamadım BF testi yapacağım ilerliyen günlerde.

kotam bittiği için 40 gb lık bir oyun bır gunde ındıremıyorum biraz zaman alıcak testi yaptığımda gerekli dönüşü yapıcam birde w10 geçiricem pc yi o zaman indiricem bf yide.

Ama şehir içide aynı kullanım mevcut ve 50 lere kadar iniyor FPS sıkıntı orada açık alanda rahatım ama benle aynı sıstemi kullanan adam her bölgede iyi FPS alıyor .

Nvdia nin 1000 serisi kartlari 1607 de stabil calışıyor. Dedi bilgili bir abimiz, birde öyle deniyeceğim. 144 sabit alsam yeterli bana 145 de bile gözüm yok yani şehir içide 70 80 aşşasına düşmesin razıyım ama 50 leri görmek böyle bir sistemle can sıkıyor.
O oyun optimizasyon sorunu olan bir oyun. BF'de yüzünün güleceğini düşünüyorum.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı