i5 6500 ve GTX 1060 sistem darboğaz sorunu

Oğuz Uz

Hectopat
Daha fazla  
Screenshot_1.png

Ekran kartı Asus Dual GTX 1060 6 GB. Rise of the Tomb Raider oynuyorum. Birkaç farklı görüntü aldım bu ısılar ve kullanımlar normal mi?

Screenshot_7.png Screenshot_4.png Screenshot_5.png Screenshot_6.png

Sizi bilgili gördüm, MSI Afterburner'dan anlıyorsunuz sanırsam. Değerleri kontrol eder misiniz? @Mehmet Ali Bilgin

Son düzenleyen: Moderatör:
@Oğuz Uz çoğu forumda görmüşsündür fakat uyarmak zorundayım ilk başta sürücülerinizin güncel olup olmadığını kontrol edin(ekran kartı, bios vb.)eğer güncel ise oyunu düşük ayarlar veya düşük çözünürlükte oynuyorsanız yükseltin. Ayarlar ve çözünürlük yükseldiğinde işlemciye binen yük biraz daha azalır.Bir de durumunuz biraz garip Technopat ın GTX 1060 sisteminde i5 6400 ve MSI GTX 1060 Armor vardı.Sizde GTX 1060 ın Armor a göre modeli daha yüksek fakat işlemcinizde bir tık daha yüksek.Kısacası biraz garip.

@Oğuz Uz çoğu forumda görmüşsündür fakat uyarmak zorundayım ilk başta sürücülerinizin güncel olup olmadığını kontrol edin(ekran kartı, bios vb.)eğer güncel ise oyunu düşük ayarlar veya düşük çözünürlükte oynuyorsanız yükseltin. Ayarlar ve çözünürlük yükseldiğinde işlemciye binen yük biraz daha azalır.Bir de durumunuz biraz garip Technopat ın GTX 1060 sisteminde i5 6400 ve MSI GTX 1060 Armor vardı.Sizde GTX 1060 ın Armor a göre modeli daha yüksek fakat işlemcinizde bir tık daha yüksek.Kısacası biraz garip.
Yorum yazamadım diğer hesaptan, valla birtürlü sorunu çözemedim. Her oyunda donmalar oluyor, FPS durmadan anlık değişiyor, Dikey Senkronizasyonu açıyorum sabitlesin diye ona rağmen donmalar oluyor. Kasada tek fan var, ekran kartı çift fanlı, işlemci fanı stok ürünü, acaba ısınma sorunu mu var? Oyun ayarları ultra ve orjinal. Win 10 bir tek crackli o kadar. Onun dışında çözemedim sorunu.

Bende i5 6500 ve GTX 1060 MSI 6 GB kullanıcısıyım. Sıcaklık değerlerim şu şekilde ; CPU 60 derece gördüm maksimum GPU ise 61 dereceyi geçmedi stock fan kullanıyorum. Kasam ise Zalman Z1 Plus

@xLykia sizin Windows 10 unuz crack mi veya hiç crack kullanan varsa şunu cevaplayabilir mi crack in orjinelden eksikleri nelerdir office 365 dışında oyunlarda fps ile ilgili sorunlar veya sistemin donanımına zararları var mı bunun ile ilgili hiçbir fikrim yok cevaplarsanız sevinirim

@xLykia sizin Windows 10 unuz crack mi veya hiç crack kullanan varsa şunu cevaplayabilir mi crack in orjinelden eksikleri nelerdir office 365 dışında oyunlarda fps ile ilgili sorunlar veya sistemin donanımına zararları var mı bunun ile ilgili hiçbir fikrim yok cevaplarsanız sevinirim
Windows 10'um orijinal , benimde pek bir fikrim yok.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı