i5 6500 ve GTX 1060 Sistem Toplama

Nurse

Kilopat
Daha fazla  
Adsız.jpg

Bu sistemi toplamayı düşünüyorum, toplam fiyat 4100 TL civarı tutuyor. Herhangi bir uyumsuzluk uyarınız ya da geliştirme tavsiyeniz var mıdır?

CORSAIR CX Serisi (CP-9020048-EU) 600W 80 Plus 12cm Fanlı Güç Kaynağı
600W olarak bu sitede corsair marka bu güç kaynağı mevcut. Montajı siteye yaptıracağım için marka yelpazesi çok geniş olmasa da burayı seçtim . Bu güç kaynağı 600W olmasına rağmen alacağım 650W lık kaynaktan 80 tl pahalı sanırım cx serisi olmasından kaynaklanıyor. Bir de bu kaynaklarda bronze sertifika olmaması herhangi bir risk oluşturuyor mu, elektrik kesilmelerinde arıza yaşanıyor diyenler oluyor da ?

İşlemciyi Kaby Lake olan İ5 modellerinden birini, ekran kartını RX 480 seçmenizi öneririm. Daha geleceğe yönelik bir sistem olur.
MSI Radeon RX 480 GAMING X 8G - 8GB GDDR5 256 Bit Ekran Kartı
Genel olarak gtx1060 ın rx480 den daha verimli olduğu söyleniyor ayrıca kullanıyorsanız ısınma problemi olabilir mi? Bir de gtx1060 ın fiyatının fazla olması da kafa karıştıran bir diğer etken.

Sertfika elektrik faturanızla alakalı durumdur. Çoğu kişinin aksine güç kaynağı verimliliğine pek etkisi yoktur.
Teşekkürler. Şimdi sadece 80 plus yazan ile 80 plus bronze yazanda fatura farkı olur mu yoksa 80 plus kalıp olarak tek ifade midir ?

Mümkünse 4000 tl civarı ve yukarıda paylaştığım sistemden en azından geri olmayan bir sistemi gerekçeleriyle birlikte paylaşabilecek varsa sevinirim. ilk kez pc toplama işine girdim ve bu bütçeyi kullandıktan sonra keşke demek istemiyorum.

MSI Radeon RX 480 GAMING X 8G - 8GB GDDR5 256 Bit Ekran Kartı
Genel olarak gtx1060 ın rx480 den daha verimli olduğu söyleniyor ayrıca kullanıyorsanız ısınma problemi olabilir mi? Bir de gtx1060 ın fiyatının fazla olması da kafa karıştıran bir diğer etken.

Teşekkürler. Şimdi sadece 80 plus yazan ile 80 plus bronze yazanda fatura farkı olur mu yoksa 80 plus kalıp olarak tek ifade midir ?

Mümkünse 4000 tl civarı ve yukarıda paylaştığım sistemden en azından geri olmayan bir sistemi gerekçeleriyle birlikte paylaşabilecek varsa sevinirim. ilk kez pc toplama işine girdim ve bu bütçeyi kullandıktan sonra keşke demek istemiyorum.
80 plus bronze, 80 plus silver, 80 plus gold, 80 plus platium gibi seriler mevcuttur. Fatura farkı olur tabiiki. Ayrıca bazı markalar kaliteli güç kaynağı üretmesine rağmen 80 plus sertfikası bulundurmaz. Çünkü 80 plus sertfikasını almak paralıdır. Para vermek istemeyen firmalar (örneğin Zalman) 80 plus sertfikası almaz. Ama bu kalitesiz oldukları anlamına gelmez. Zalman LE-II serisi PSU'lar da oldukça kaliteli malzemeler ile üretilmiştir. Bende 700W'ı var. Dokunduğunuzda kaliteyi anlıyorsunuz zaten.

80 plus bronze, 80 plus silver, 80 plus gold, 80 plus platium gibi seriler mevcuttur. Fatura farkı olur tabiiki. Ayrıca bazı markalar kaliteli güç kaynağı üretmesine rağmen 80 plus sertfikası bulundurmaz. Çünkü 80 plus sertfikasını almak paralıdır. Para vermek istemeyen firmalar (örneğin Zalman) 80 plus sertfikası almaz. Ama bu kalitesiz oldukları anlamına gelmez. Zalman LE-II serisi PSU'lar da oldukça kaliteli malzemeler ile üretilmiştir. Bende 700W'ı var. Dokunduğunuzda kaliteyi anlıyorsunuz zaten.
O halde çok yaygın olmayan 80 plus bronze kaynaklardansa üstte verdiğim 80 plus corsair almam daha güvenilir sayılabilir sanırım. Bir de sizin önerebileceğiniz 4000tl civarı sistem ve güvenilir, montajı da yapan bir site var mıdır?

Dx12'de RX 480 daha iyi bir kart olduğu için önerdim. Isınma konusuna gelince bir problem yaşamazsınız. MSI ekran kartlarında kullandığı soğutma çözümleri gayet kaliteli. Ayrıca yeni nesil DX11 oyunlardada RX 480 gayet başarlı. Verimlilik konusunda iki kartta gayet verimliler arada devasa fark yok.

O halde çok yaygın olmayan 80 plus bronze kaynaklardansa üstte verdiğim 80 plus corsair almam daha güvenilir sayılabilir sanırım. Bir de sizin önerebileceğiniz 4000tl civarı sistem ve güvenilir, montajı da yapan bir site var mıdır?
Evet. Geçen gün arkadaşa topladım. Monitor hariç 4000TL civarında. Bi göz atabilirsiniz.

İsterseniz işlemciyi i5 7600' a düşürebilirsiniz. SSD veya monitor ekleyebilirsiniz. Size kalmış.

Dosya Ekleri

• 4000.png
    4000.png
    41,3 KB · Görüntüleme: 75
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı