i5 6500 ve GTX 1060 Sistem Toplama

Hayır anakart ile uyumlu rx 480. Düşüş yaşamazsın kesinlikle. RX 480 DirectX 12 oyunlarda GTX1060'tan daha güçlü, DX11'de de bir kısmında yine GTX 1060'tan daha iyi. Yani ikisine eşit kart bile desek arada fiyat farkı var. İnternetten kesinlikle test videolarına bakabilirsin, mesela bu güncel bir video
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Sanırım directX 12 desteği şu anda çoğu oyunda yok değil mi ? İleride şimdiki yeni oyunlara da directX 12 desteği gelmesi söz konusu olur mu sizce ? Gelmese bile rx 480 directX 11 de çok da kötü hissettirmiyor gibi şu anda . Olur da gtx 1060 alırsam directX 12 de acaba 480 e göre yine az bir fark mı yaşarım ? Kısacası bu iki kart arasındayken para sorun deil deseniz 1060 ı alır mıydınız ? Bir de monitör meselesi var tabi elimdeki monitörle g-sync ya da v-sync den yararlanamayacağım için yine 480 f/p yönüyle öne çıkıyor gibi.

Sanırım directX 12 desteği şu anda çoğu oyunda yok değil mi ? İleride şimdiki yeni oyunlara da directX 12 desteği gelmesi söz konusu olur mu sizce ? Gelmese bile rx 480 directX 11 de çok da kötü hissettirmiyor gibi şu anda . Olur da gtx 1060 alırsam directX 12 de acaba 480 e göre yine az bir fark mı yaşarım ? Kısacası bu iki kart arasındayken para sorun deil deseniz 1060 ı alır mıydınız ? Bir de monitör meselesi var tabi elimdeki monitörle g-sync ya da v-sync den yararlanamayacağım için yine 480 f/p yönüyle öne çıkıyor gibi.
Nasıl şuan neredeyse tüm oyunlar DX11 destekliyorsa ileride de neredeyse tüm oyunların DX12 destekleyeceğini düşünüyorum. Monitör konusunda Freesync monitörler G-sync monitörlere göre daha ucuz olduğundan (AMD monitör üreticilerinden ücret almıyor sanırım freesync yapmaları için) Freesync monitöre bütçen yetiyorsa AMD almak daha mantıklı. GTX 1060 vs RX 480 konusunda uzun süredir araştırma yapıyorum (Ben de 2si arasında kalmıştım) son zamanlarda AMD'nin sürücülerinin iyi olduğu söyleniyor. İki ekran kartı arasında büyük bir fark olmadığını da göze alırsak RX 480 öneririm.

Dizdiğin PC nin aynısını SSD haricinde dizdim ve şuan hiçbir sıkıntım yok RX 480 kullanıyorum ama ekrana param yetmedi ve televizyona bağlıyorum kasayı.
güç kaynağın kaç W ? 500 ya da 550W rahatlıkla çalıştırır mı bu sistemi ?

Nasıl şuan neredeyse tüm oyunlar DX11 destekliyorsa ileride de neredeyse tüm oyunların DX12 destekleyeceğini düşünüyorum. Monitör konusunda Freesync monitörler G-sync monitörlere göre daha ucuz olduğundan (AMD monitör üreticilerinden ücret almıyor sanırım freesync yapmaları için) Freesync monitöre bütçen yetiyorsa AMD almak daha mantıklı. GTX 1060 vs RX 480 konusunda uzun süredir araştırma yapıyorum (Ben de 2si arasında kalmıştım) son zamanlarda AMD'nin sürücülerinin iyi olduğu söyleniyor. İki ekran kartı arasında büyük bir fark olmadığını da göze alırsak RX 480 öneririm.
Bu sistemi 500 ya da 550W rahatlıkla çalıştırır mı sizce 600W ve üzerini almam gereksiz olur mu ?

güç kaynağın kaç W ? 500 ya da 550W rahatlıkla çalıştırır mı bu sistemi ?

Bu sistemi 500 ya da 550W rahatlıkla çalıştırır mı sizce 600W ve üzerini almam gereksiz olur mu ?
Güç kaynağı konusunda herkes farklı bir şey söylüyor 600W a kadar alabilirsin ama 600 üstü gereksiz bence. High Power 600w 85+ PSU var birkaç kişi önermişti bana.

Donanımları farklı sitelerden en ucuza gelecek şekilde parçalı almayı düşünüyorum da montajı riske atmak da istemiyorum. Ürün kutularından gerekli tüm kablolar aparatlar çıkıyor değil mi ? Bir de şimdi monitörüm VGA ve alacağım kartlar hdmı girişli olduğundan aktif dönüştürücü önerisi yapabilecek var mı çok şikayet var bu konuda

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı