i5-6500 ve GTX 1070 darboğaz

Yanlış yönlendirmeyin demişsinde daha anakart seçmeyi bilmiyorsun gelmiş yorum yapıyorsun. i5-6500 alırsa günü kurtarır i5-6600K alırsa ilerisi içinde yatırım yapar.

Anakart seçmeyi bilmiyorum evet Gaming M5 almayı bende bilmiyordum valla kusura bakma iki anakart arasında o kadar dağlar kadar fark varki zaten fps düşüşü yaşıyordum bende. İşin ilginci i7-6700 ile M3 almış biri bunu bana söylüyor. Şunu bir kenara bırakırsak Sen yukardaki yorumunda Darboğaz yapacağını idda ettiğin için yazdım ben onları günü kurtaracağı için falan değil. Madem hatanı kabul ediyorsun dolaylı yoldan yazma.

Anakart seçmeyi bilmiyorum evet Gaming M5 almayı bende bilmiyordum valla kusura bakma iki anakart arasında o kadar dağlar kadar fark varki zaten fps düşüşü yaşıyordum bende. İşin ilginci i7-6700 ile M3 almış biri bunu bana söylüyor. Şunu bir kenara bırakırsak Sen yukardaki yorumunda Darboğaz yapacağını idda ettiğin için yazdım ben onları günü kurtaracağı için falan değil. Madem hatanı kabul ediyorsun dolaylı yoldan yazma.

Evet i5-6500 gibi bi işlemciye z serisi bir anakart almak ben başka birşey demiyorum. Lafıda çevirdiğim yok sözümün arkasıydayım. Gtx 1070'e i5-6500 olmaz. Ayrıca i7-6700' e alınabilecek en iyi h serisi anakartı aldım. Bilmiyorsun bari yorum yapma

Gayette olur malesef hepsini bir arada almadığından ve elime sonradan pars geçtiğinden böyle yaptım ve şu an OC ile kullandığım için de ucuz bir anakart almadığım için seviniyorum durumu bilmeden yorum yapma.Ayrıca i5-6600k ve Z170 M3 almak varken neden onu aldığın da sana kalmış bir şey.

Gayette olur malesef hepsini bir arada almadığından ve elime sonradan pars geçtiğinden böyle yaptım ve şu an OC ile kullandığım için de ucuz bir anakart almadığım için seviniyorum durumu bilmeden yorum yapma.Ayrıca i5-6600k ve Z170 M3 almak varken neden onu aldığın da sana kalmış bir şey.
Overclock yapmayı sevmediğim için aldım. Ayrıca en iyi h serisi anakarttır kendisi....

Hocam O.C nasıl yaptınız? Yapması zor mu uğraştırıcı mı?

Yapması o kadar zor değil ama ilk defa yapacaksanız dikkatli olup yapmanız lazım çünkü Non-K OC'leri biraz daha farklı yolla yapılıyor.

Soğutucum : COOLER MASTER SEIDON 120MM SIVI SOĞUTMA SİSTEMİ

Şu ana kadar 4.5 Ghz'ye kadar çıktım herhangi bir sorun olmadan OC'siz boşta olan sıcaklık 27-30 derece arasında idi oyunda ise 40-45 oluyordu. 4.5 ile boşta 35-40 oyunlarda 50-55 derece arasında idi. Şu anda 4.2 Ghz de kullanıyorum boşta 30-34 oyunlarda 45-50 derece arasında çalışıyor.

Evet normal Oc olmadığı için ona göre daha riskli olabilir ama bırakmayı Pc'yi daha az kullanacağım zamanlarda yapmayı planlıyorum.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı